Google coraz bliżej przejęcia Motoroli

Choć od przejęcia Motoroli przez Google minęło kilka ładnych miesięcy, transakcja w dalszym ciągu nie została sfinalizowana. Po otrzymaniu w lutym pozytywnej opinii organów amerykańskich i europejskich, przyszedł czas na władze chińskie, które miały różne obiekcje. Ostatecznie jednak dały zielone światło.

Jak informują zagraniczne źródła, jest jednak jeden warunek, który internetowy gigant z Mountain View musi spełnić. Przez najbliższe pięć lat system operacyjny Android ma pozostać darmowy, a co za tym idzie jego charakter oprogramowania open source ma się nie zmienić. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed zamknięciem platformy i skoncentrowaniem się na jego rozwoju wyłącznie na sprzęcie kupionej Motoroli. Bo przecież mnóstwo sprzętu pochodzącego z Chin działa w oparciu o Androida...

Sprawa przejęcia Motoroli przez Google powoli zbliża się ku końcowi. Warto jednak przypomnieć, co tak naprawdę spowodowało zainteresowanie internetowego potentata amerykańskim producentem. Chodzi o ponad 17 tysięcy patentów, które wraz z Motorolą przejdą już wkrótce w ręce Google. Tym samym mam nadzieję, że wynikiem tej transakcji będzie pojawienie się na rynku bardzo interesujących urządzeń - a wśród nich oczywiście tabletów.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Motorola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy