HP szykuje tablet z Windows 8?

Dotychczas na rynku tabletów internetowych liczyły się wyłącznie dwa systemy operacyjne: iOS i Android. W 2012 roku dołączy do nich kolejny - Windows 8, który już teraz zdaje się wyrastać na ich godnego rywala. Według informacji, do których dotarł DigiTimes, Hewlett Packard planuje premierę tabletu z Windows 8 - podobnie Dell.

O ile w drugim przypadku informacja wcale nie jest zaskakująca, bo CEO firmy od samego początku twierdzi, że Windows 8 "wygląda zachęcająco" i z niecierpliwością czeka na ukończenie prac Microsoftu nad tą platformą, tak patrząc na wieści o kolejnym tablecie HP można mieć wątpliwości i wręcz mieszane uczucia.

Na pewno pamiętacie sytuację sprzed kilku miesięcy, kiedy to firma HP zdecydowała się na wielką wyprzedaż swoich tabletów TouchPad, zniechęcona brakiem popularności sprzętu. HP TouchPad technicznie nie był złym urządzeniem - posiadał przecież bardzo dobre parametry techniczne. Za jego klęskę był odpowiedzialny przede wszystkim system operacyjny z niewielką ilością dostępnych aplikacji oraz cena modelu, która była zdecydowanie zbyt wysoka. Czyżby HP miało zamiar uczyć się na własnych błędach?

Reklama

Teoretycznie trudno sobie wyobrazić, że HP znów może spróbować swoich sił na rynku tabletów. Z drugiej jednak strony, w zarządzie producenta zaszły dość duże zmiany - odszedł Leo Apotheker, a jego miejsce zajęła Meg Whitman. Decyzję o zakończeniu żywota HP TouchPad określano jako jedną z najgorszych w historii rządów "Aptekarza". Być może Whitman, obserwująca obecne trendy wśród popularności OS-ów stwierdziła, że warto będzie powalczyć o klientów tabletami z Windows 8? Spróbować przecież nie zaszkodzi, a nawet jakby się nie udało, to dla HP - jak pokazał przykład HP TouchPad - strata wielu milionów dolarów to pryszcz.

Tablety HP i Della z Windows 8 mają zadebiutować rzekomo w trzecim kwartale 2012 roku.

Źródło informacji

tabletowo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama