Ile dziś warte są stare komórki Nokii? Niektóre ceny przyprawiają o zawrót głowy

Nikt nie pamięta już o telefonach, z których korzystaliśmy w latach 90. ubiegłego wieku i później. Okazuje się, że na popularnych portalach aukcyjnych można znaleźć tego typu "perełki”, które… mogą spokojnie powiększyć nasz budżet. Ceny starych komórek są bowiem ogromne!

Telefony komórkowe Nokii oraz eksperymenty innych producentów z lat 90. już dawno poszły w zapomnienie. Obecnie liczą się tylko smartfony oraz ich możliwości ulepszane każdego roku. Okazuje się, że osoby, które mają jeszcze w szafie starsze komórki mogą zarobić. I to niemało!

Wybraliśmy modele, za które można zgarnąć trochę gotówki. Które z nich są warte dziś sporych pieniędzy?

Nokia 9000i Communicator

To najstarszy komunikator firmy Nokia - telefon ten pracował w systemach GSM 900 i 1800. Całość została skonstruowana w 1997 roku i obsługiwała połączenie z internetem. Ogromny wyświetlacz wraz z fizyczną klawiaturą i przyciskami był prawdziwym cudem techniki, przynajmniej na tamten okres. Nokia 9000i Communicator posiadała także specjalnie napisane pod siebie programy, które były obsługiwane przez kilka modeli fińskiego producenta.

Reklama

Za pośrednictwem tego telefonu można było między innymi śmiało wysłać faks.

W niektórych przypadkach 9000i Communicator jest dzisiaj warty ponad 1000 zł!Nokia 6310i

6310i to biznesowy klasyk od Nokii - prawie dwie dekady temu każdy chciał go mieć. Urządzenie pojawiło się na rynku w 2002 roku, a jego produkcja zakończyła się w 2004 roku. Jest to obecnie jeden z modeli uważany za najbardziej udany w historii telefonii komórkowej. Na pokładzie mogliśmy znaleźć między innymi wyświetlacz o rozdzielczości 95 x 95 pikseli (!) oraz baterię pozwalającą na działanie nawet przez 17 dni na jednym ładowaniu.

Nokia 6310i obsługiwała także aplikacje napisane w Javie.

Za to urządzenie można dziś dostać od 200 do nawet 600 złotych.

Nokia N-Gage

Nokia N-Gage to kultowy telefon-konsola pozwalający na komfortowe granie. Konstrukcja na swoje czasy wyglądała bardzo futurystycznie. Urządzenie to debiutowało w 2003 roku i posiadało 3,4 MB pamięci. To między innymi na tym telefonie dało się grać w pełnoprawną wersję Tony’ego Hawka.

Do dziś niektórzy użytkownicy śmieją się ze sposobu w jaki N-Gage obsługiwała połączenia telefonie. Aby rozmawiać, telefon trzeba było trzymać bokiem, w poziomie.

Za N-Gage w dobrym stanie trzeba dziś zapłacić około 700 złotych.

Zobaczcie, może któreś z tych modeli kurzą się u Was na strychu lub leżą zapomniane w szafie.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy