Internet bez limitów w komórce

Na blogu rzecznika prasowego sieci Play pojawiła się informacja na temat nowej tajemniczej oferty. Operator ma w planach wprowadzenie już w czerwcu, a nie jak wcześniej zapowiadano we wrześniu, świeżej oferty internetowej. Jakie nowości przygotował Play dla abonentów?

To oczywiste, że internet w Play musi być tańszy niż u konkurencji. U konkurencji w podstawowych opcjach dostęp do sieci kosztuje ok. 60 złotych do ok. 100 złotych, ale nadal z limitem kilku GB transferu miesięcznie.

Ze wstępnych informacji wynika, że internet w Play kosztowałby ok. 80 złotych miesięcznie przy nielimitowanym ilością transferu danych łączu. Na brak limitu wskazuje przygotowane działania marketingowe (materiały promocyjne z hasłem "Sky is the Limit"), które pokazał na łamach swojego bloga Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.

Reklama

Wiadomo, że do transmisji danych wykorzystywane będą modemy firmy Toshiba (z funkcją telefonu, na USB). Nie ma natomiast nieoficjalnych informacji na temat cen modemów oraz warunków sprzedaży oferty internetowej (np. czy będzie wersja z przedpłatą - bez abonament).

Jednym z ograniczeń Play będzie jednak fakt, że prawdopodobnie z transmisji danych będzie można korzystać wyłącznie w zasięgu sieci macierzystej (bez sieci Plus), ale za to z prędkością do 3,6 Mbit/s (w pierwszej fazie, a w przyszłości nawet 7,2 Mbit/s). Osiągniecie dobrych parametrów transmisji danych jest możliwe także dzięki temu, że sieć budowana przez Play nie jest jeszcze masowo wykorzystywana.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy