Internet na kartę - kuszą pakietami danych

Komórkowi operatorzy obok ofert abonamentowych oferują także mobilny internet w systemie pre-paid. Ten sposób być może nie należy do najtańszych, ale ofertę ratują dodatkowe pakiety danych przy zasileniu konta.

Oferta mobilnego internetu pre-paid skierowana jest przede wszystkim do osób, które dopiero rozpoczynają korzystanie z mobilnego dostępu do internetu, potrzebują usługi do podstawowych celów, chcą korzystać z zasobów internetu i przesyłania danych bez konieczności wiązania się z operatorem umową czasową. Zasada korzystania z oferty jest identyczna jak w przypadku telefonów pre-paid. Użytkownik kupuje kartę startową SIM (w zestawie z modemem lub bez), zasila konto wybraną kwotą i korzysta z internetu w telefonie lub komputerze. Jeśli nie posiadamy modemu, do połączenia z Internetem możemy użyć telefonu komórkowego, który podłączamy do komputera.

Niestety korzystanie z mobilnego internetu w systemie pre-paid nie wypada dobrze pod względem ekonomicznym. Operatorzy pobierają opłaty za transmisję danych od 1 grosza za 100 kB w Orange do 3 groszy za 100 kB w Play, Plusie i Orange. Dlatego, gdy planujemy intensywniej korzystać z mobilnego internetu, warto zaopatrzyć się w abonament na mobilny internet. Oferta pre-paid może okazać się przydatna, gdy przyjdzie nam od czasu do czasu korzystać z internetu chociażby podczas wyjazdu, gdy nie mamy dostępu do internetu stacjonarnego (np. sprawdzić pocztę e-mail podczas weekendu na działce). Jednak oferty "na kartę" w pewnym sensie ratują akcje promocyjne, w ramach których operatorzy oferują dodatkowe pakiety danych w zamian za zasilenie konta.

Reklama

iPlus na kartę nowym użytkownikom, którzy kupią zestaw startowy i włączą się do sieci, oferuje darmowy pakiet 134,9 MB danych. Dodatkowo zasilenia konta są premiowane darmowymi pakietami danych: 23 MB za zasilenie konta kwotą przedziału 5-10 zł, 67 MB za zasilenie kont z przedziału 10-19 zł, 185 MB za zasilenie konta z przedziału 20-29 zł, 302 MB z zasilenie konta z przedziału 30-49 zł, 861 MB za zasilenie konta z przedziału 50-99 zł, 2,67 GB za zasilenie konta przedziału 100-149 zł oraz 5,4GB za zasilenie konta za 150 zł.

Także komórkowa sieć Orange oferuje dodatkowe pakiety za doładowanie konta Orange Free na kartę. Za zasilenie konta kwotą 5 zł i 10 zł klient otrzymuje dodatkowo pakiet 152 MB danych, zasilenie konta kwotą 25 zł to dodatkowe 1,01 GB, z kolei zasilenie 50 zł to dodatkowy pakiet 2,27 GB. Osoby zasilające za 100 zł i więcej otrzymują dodatkowo 6 GB danych.

Komórkowa sieć Era ramach oferty Blueconnect starter oferuje promocję Mega Doładowania. W jej ramach otrzymuje pakiet 500 MB za doładowanie kwotą od 25 do 39 zł oraz 2 GB danych za doładowanie konta kwotą 50 zł i więcej. Dodatkowo dostęp do Internetu za pośrednictwem HotSpotów Ery jest bezpłatny. Z kolei należąca do PTC Heyah oferuje 100 MB danych.

Największe bonusy danych za zasilenia oferuje komórkowa sieć Play. Na start klient Play Online na kartę otrzymuje 1 GB danych w cenie 19 zł (zestaw startowy). Przy doładowaniu kwotą od 30 do 49 zł otrzymuje premię 1,91 GB danych, z kolei przy doładowaniu od 50 zł premię 3,84 GB danych.

Warto pamiętać, że charakterystyką mobilnego internetu jest to, iż prędkość internetu oraz jego jakość zależy przede wszystkim od miejsca, w którym się znajdujemy, szczególnie od zasięgu danego operatora. Wpływ na jakość mają także warunki atmosferyczne bądź ewentualne przeszkody urbanistyczne. Warto przy tym wspomnieć, że zasięg Play Online ograniczony jest obecnie do prawie 700 polskich miejscowości, z kolei duzi gracze deklarują, że w swoim zasięgu mobilnego internetu posiadają prawie 99 proc. powierzchni Polski.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange | pakiet | operatorzy | Internet | mobilny internet | konta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy