iPhone może wyświetlać 3D bez okularów?

Niektórzy fani produktów Apple mieli nadzieję, że nowa wersja iPhone'a będzie miała wiele rewolucyjnych nowości, w tym wyświetlanie obrazu 3D. Dla wszystkich zawiedzionych brakiem takiej możliwości powstała specjalna obudowa, która umożliwi oglądanie filmów 3D i to bez okularów.

Jeśli przyjrzeć się zdjęciom omawianego gadżetu, można odnieść wrażenie, że jest to kolejna, tania obudowa dla iPhone'a 4. Różowy kolor i niewyszukany wygląd jeszcze bardziej pogłębiają wrażenie tandety. Jednak według wszelkich zapewnień producenta, ten niepozorny produkt ma przemienić waszego iPhone'a w przenośny ekran 3D.

Można podejrzewać, że obudowa wykorzystuje stereoskopię do stworzenia złudzenia przestrzenności wyświetlanego obrazu. Poza tym można ją wykorzystywać jedynie ze specjalnie przygotowanymi filmowymi plikami 3D. Każdy, kto zdecyduje się na zakup, dostanie w zestawie przykładowe pliki nagrane na płytę CD, dzięki którym może wypróbować obudowę od razu po wyciągnięciu z pudełka. Niestety, nie ma żadnych bliższych informacji, co to za format plików i jak można skonwertować do niego posiadane filmy.

Reklama

Nie sądzę, żeby dało się na iPhonie obejrzeć "Avatara" - ekran telefonu raczej nie jest najlepszy do tego typu projekcji. Jeśli jednak interesuje was technologia 3D, wspomniana obudowa kosztuje stosunkowo niedużo - 23 dolary. Szkoda tylko, że dostępna jest jedynie w kolorze różowo-czarnym.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy