iPhone po raz trzeci w Europie

Znamy już trzecią europejską sieć komórkową, która wprowadzi do sprzedaży iPhone'a. Użytkownicy komórek na Starym Kontynencie czekają na premiery w kolejnych krajach.

Kolejną siecią, która wprowadzi do sprzedaż na rynku europejskim telefon Apple będzie Orange - komórkowe ramię Francé Telecom. Nie zdradzono jednak na razie warunków, na jakich klienci będą mogli go nabyć - donosi serwis Bloomberg.

Jak zaznacza bowiem przedstawiciel Francé Telecom wciąż trwają testy kompatybilności amerykańskiego telefonu z europejską technologią i oprogramowaniem stosowanym przez Orange. Firma liczy, że dzięki temu kontraktowi zwiększy sprzedaż w swojej sieci, a także że przynajmniej utrzyma swój 45-procentowy udział w rynku.

Reklama

Bloomberg wspomina, że następnymi krajami, w których sieciach oficjalnie pojawi się iPhone mogą być Hiszpania i Włochy.

Kiedy iPhone pojawi się w Polsce? Raczej na pewno nie w tym roku. Z wypowiedzi udzielonej gazecie Metro przez Marcina Gruszkę z sieci Play wynika, że zdaniem Apple Polacy mają jeszcze zbyt małą siłę nabywczą, stąd brak zainteresowania naszym krajem.

Z drugiej strony warto zauważyć, że na polskim rynku działają sieci, których właściciele już podpisali kontrakty z Apple - Orange (należący pośrednio do Francé Telecom) oraz Era (właścicielem 97 proc. jej akcji jest Deutsche Telekom, do którego należy T-Mobile).

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: Orange | Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama