iPhone w wersji 3G

Amerykański serwis informacyjny Engadget donosi o nowych pogłoskach w sprawie kolejnej generacji oferowanego przez Apple multimedialnego kombajnu.

Powołuje się przy tym na "wiarygodne źródła"; ściślej mówiąc, na osoby, które miały w ręku prototypy nowego iPhone'a. Według ich relacji nowe urządzenie ma być nieco grubsze niż jego poprzednik, a tylna część ma być wykonana z czarnego tworzywa sztucznego o wysokim połysku.

Jak twierdzi plotka, nowy aparat zgodnie z oczekiwaniami ma być zgodny ze standardem UMTS (nazywanym w USA 3G) umożliwiającym realizowanie szybkiej transmisji danych w sieci telefonii komórkowej oraz wyposażony w moduł GPS. Pokrętło regulatora głośności jest podobno chromowane, kształt całego urządzenia nieco bardziej zaokrąglony, a wejście na słuchawki nie jest już wciśnięte do środka.

Reklama

Do tej pory nie każda wtyczka od słuchawek typu mini pasowała do schowanego wejścia - nierzadko niezbędny był do tego specjalny adapter. Czuły na dotyk ekran na ten sam rozmiar i podobną rozdzielczość. Baterii, tak jak i wcześniej, nie można wymieniać samodzielnie. Jako ewentualną datę debiutu nowego urządzenia podano lipiec 2008 roku.

Jak wynika z opublikowanego niedawno programu imprezy, światowa konferencja deweloperów Apple WWDC, która jest planowana w dniach od 9 do 13 czerwca w San Francisco, ma się również odbyć pod znakiem iPhone'a. W związku z tym niektórzy analitycy spodziewają się, że podczas przemówienia otwierającego WWDC Steve Jobs zaprezentuje nowe urządzenie. Z Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu dochodzą wieści mówiące o niedostępności 8-gigabajtowego modelu aparatu, którą uzasadnia się zakończeniem jego produkcji.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy