Kolejna kara dla TP SA

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) po raz kolejny prawdopodobnie nałoży karę na Telekomunikację Polską (TP). Tym razem za niedostarczenie regulaminu neostrady tp.

- Możemy nałożyć na TP kolejną karę, dotyczącą tym razem regulaminu neostrady, który pomimo naszych próśb, nie został nam przedłożony do zatwierdzenia (...) Rozpoczęliśmy postępowanie o ukaranie spółki - powiedziała PAP Anna Streżyńska, prezes UKE.

- Jeśli okaże się, że problemem będzie jedynie to, że regulamin wszedł w życie bez naszej zgody, ale nie będzie w nim wielu znaczących naruszeń, to kara nie będzie wysoka, jednak w przeciwnym razie będzie to już duża suma - dodała.

Pod koniec listopada UKE ukarał TP 100 tys. zł za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji "Startowa promocja neostrady tp". Prezes UKE wyjaśniła, że kara nie była zbyt wysoka, ponieważ cennik nie był antykonkurencyjny, ani też niekorzystny dla klientów.

Reklama

Streżyńska poinformowała również, że nałożona wcześniej na TP kara za nierozdzielenie neostrady od abonamentu (100 mln zł) w dalszym ciągu obowiązuje i nie ma możliwości jej odwołania.

"Kara za nierozdzielenie neostrady od abonamentu obowiązuje. Chcemy w przyszłości, jako urząd być bardziej elastyczni i móc nawet w całości wycofać się z nałożonej wcześniej kary lub chociaż ją obniżyć, w sytuacji gdy operator zaczyna się stosować do zaleceń. Na razie jednak mamy związane ręce i nie możemy nic w tej kwestii zrobić" - powiedziała prezes UKE.

TP zapowiada, że rozpocznie przyjmowanie zamówień na rozdzielone usługi neostrady i abonamentu od 15 stycznia 2007 r., natomiast od 15 lutego 2007 r. ma nastąpić faktyczne, techniczne rozpoczęcie świadczenia samej usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: UKE | kara | Orange Polska S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy