Lokalizacja bez GPS

Rafael Rivera i Long Zheng stworzyli program oferujący geolokalizację bez konieczności posiadania odbiornika GPS.

Program dostarcza użytkownikowi informacji o aktualnym położeniu wykorzystując dostępne sieci Wi-Fi. Różnica czasu potrzebna na dotarcie pakietów do serwerów położonych w różnych miejscach służy do określenia przybliżonej pozycji komputera, na którym zainstalowany jest program. Do wyznaczania położenia nadajników program wykorzystuje Google Location Services.

Oczywiście ta technologia nie jest w stanie określić lokalizacji tak dokładnie jak prawdziwy odbiornik GPS, ale jego precyzja wystarczy do sprawdzenia jak daleko od celu jesteśmy w czasie podróży, czy automatycznego zapisania miejsca, w którym była zrobiona fotografia w jej metadanych. Twórcy programu nie wykluczają rozszerzenia go o współpracę ze Skyhook Wireless i Navizon, co znacznie zwiększyłoby precyzję wskazań. Aplikacja jest dostępna za darmo dla Windows 7 w wersji 32- i 64- bitowej i instaluje się jako wirtualny odbiornik GPS o nazwie Geosense.

Reklama

Program wyświetla powiadomienie za każdym razem gdy inny uruchomiony program pobiera informacje o położeniu. Najlepiej sprawuje się na urządzeniach przenośnych z bezprzewodową kartą sieciową Wi-Fi, ale będzie działał na dowolnym połączeniu sieciowym.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: lokalizacja | GPS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama