Nexus 7 niedopuszczony do sprzedaży w Chinach

Chiny to ogromny rynek elektroniki użytkowej, z którym nadzieje wiążą wszyscy producenci. Niedawno w Chinach rozpoczęła się sprzedaż tabletu Apple iPad, swoich sił na wschodzie chciało spróbować również Google, które chciało wprowadzić na tamtejszy rynek Nexusa 7. Niestety, chiński rząd odmówił.

Warto zaznaczyć, że decyzja rządu jest tymczasowa i koniec końców Nexus 7 najprawdopodobniej pojawi się w chińskich sklepach. Mimo to, Google na pewno nie jest zadowolone z takiego obrotu sytuacji. Każdy dzień wstrzymania sprzedaży jest dniem straconym i odbije się na kwartalnych wynikach finansowych.

Nie ulega wątpliwości, że bez udziału chińskiego rynku będą one niższe niż przewidywano. Źródło, na które w swoim artykule powołał się serwis DigiTimes twierdzi, że pod koniec 2012 roku liczba sprzedanych tabletów Google Nexus 7 nie przekroczy 3,5 mln.

Powodem niechęci chińskich władz do amerykańskiego giganta internetowego jest jego wycofanie się z tamtejszego rynku w marcu 2010 roku oraz obawa o konkurencję. Nexus 7 na pewno odcisnąłby swoje piętno na producentach OEM, ponieważ oferowałby dobrą specyfikację i atrakcyjną cenę. Wygląda na to, że Chiny nie chcą narażać swojego rynku na ryzyko związane z nadmierną konkurencją i - być może - zalewem elektroniki z Zachodu. Jak na ironię, role się odwróciły.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy