Nowości Samsunga na 2012 rok

17 lutego zakończy się największy europejski event Samsunga. W przepięknej Pradze mieliśmy okazję zobaczyć pełne portfolio produktów, które wkrótce zadebiutują na naszym rynku. Przewodnie hasło Samsung Forum 2012 - "poszerzanie granic" - doskonale oddaje strategię koreańskiego giganta.

Na Samsung Forum 2012 wiele mówiło się o nowych telewizorach LED i technologii Smart TV. Większość zaprezentowanych modeli ma wbudowaną kamerę, która rozpoznaje twarze użytkowników, pozwala również na obsługę interfejsu i przeglądarki www przy pomocy gestów. Producent zaimplementował rozpoznawanie około 30 komend głosowych. Wśród wspieranych języków znalazł się oczywiście polski.

Seria ES8000 LED TV zachwyciła nas ultracienką obudową z nową metaliczną podstawką w kształcie litery U oraz ekranem o wielkości aż 75 cali. Telewizory z rodziny ES8000 wyposażono w dwurdzeniowe procesory, które pozwalają na wielozadaniowość - teraz będzie można przeglądać strony internetowe, jednocześnie pobierając aplikacje z Samsung Apps.

Mieliśmy okazję zobaczyć zaprezentowany po raz pierwszy w Europie prototyp telewizora Samsung Super OLED z 55-calowym ekranem. Koreańczycy stworzyli ekran o niespotykanej dotychczas jasności i minimalnej grubości obudowy. Parametry te wzbogacone zostały doskonałym odwzorowaniem kolorów i realistyczną jakością obrazu.

Reklama

Obydwie linie produktów oparte zostały na trzech kluczowych technologiach Samsung Smart TV:

Smart Interaction umożliwia użytkownikom Smart TV komunikację z innymi urządzeniami poprzez komendy głosowe i gesty.

Smart Content pozwala na spersonalizowanie treści dzięki aplikacjom Smart TV. Dodatkowo, funkcja AllShare Play daje dostęp do zdjęć, filmów i pozostałych treści w innych urządzeniach, pozwala nimi zarządzać oraz dzielić się poprzez możliwość umieszczenia w chmurze.

Smart Evolution - wybrane serie telewizorów firmy Samsung, które zostaną wprowadzone do sprzedaży już za rok, będą mogły być zaktualizowane poprzez instalację zestawu modernizacyjnego - Samsung Evolution Kit. Aktualizacja będzie możliwa przez 5 kolejnych lat od daty pierwszego pojawienia się produktu w sprzedaży.

Aparaty z technologią Smart WiFi

Samsung zaprezentował linię aparatów i kamer z serii SMART, wyposażonych w technologię Smart Wi-Fi, która sprawi, że proces udostępniania zdjęć i filmów będzie jeszcze wygodniejszy i szybszy.

Prekursorem jest WB850F - kompakt z zoomem optycznym 21x. Dzięki wykorzystaniu Wi-Fi, możliwe jest przesłanie zdjęć do serwisów Facebook, YouTube czy Picasa lub wysłanie ich mailem. Funkcja Auto Backup pozwala również na przenoszenie zdjęć z aparatu na komputer PC bez konieczności korzystania z niewygodnych kabli.

AGD również może być smart

Na rok 2012 Samsung zaplanował rozwój inteligentnych rozwiązań wyposażenia domowego dla rynku europejskiego. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe dzięki dalszemu inwestowaniu w badania oraz wprowadzeniu do oferty nowych produktów opartych na trzech filarach: Smart Eco, Smart Space i Smart Future.

Jednym z kluczowych założeń jest rozwój przyjaznych środowisku rozwiązań. Najlepszym przykładem jest autorska technologia Samsung Eco Bubble, która umożliwia efektywne pranie odzieży w niskich temperaturach, co pozwala miedzy innymi na duże oszczędności w poborze energii. W tym roku znaczna część inwestycji firmy przeznaczona zostanie na rozwój komponentów, w szczególności silników Digital Inverter w pralkach z linii Eco Bubble. Nowe silniki i sprężarki będą trwalsze, pozwolą też na optymalne wykorzystanie energii.

Samsung zadbał również o nowoczesne rozwiązania z zakresu wykorzystania przestrzeni wewnętrznej w najnowszych liniach swoich produktów. Lodówki z Serii G oferują obecnie największą z dostępnych na rynku pojemność przy zachowaniu standardowego rozmiaru urządzenia. Zastosowane zostały w nich również szersze, dolne zamrażalniki Combi, których pojemność sięga 440 litrów. Zwiększenie pojemności bez wpływu na gabaryty zewnętrzne jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Eco Slim.

Mobilność i wygodę w gotowaniu zapewniają przenośne płyty indukcyjne, tzw. O'table.

Samsung Series 9 - ultrabook drugiej generacji

W Pradze zobaczyliśmy również notebooka drugiej generacji z Serii 9. Jest on o 21% cieńszy i o 28% lżejszy od swojego poprzednika i staje się tym samym najcieńszym notebookiem dostępnym na rynku. Dzięki wykorzystaniu procesora Intel Core i7 oraz pamięci SSD Samsung, notebook z Serii 9 uruchamia się w zaledwie 9,8 sekundy, a z hibernacji wybudza się po 1,4 sekundy. Jednolita, aluminiowa obudowa połączona została z piaskowaną powierzchnią zapobiegającą zbieraniu śladów palców. Ekran SuperBright Plus zapewnia doskonałą jasność obrazu o wysokości 400 nit.

Galaxy Tab2 7.0 z Androidem Ice Cream Sandwich

Samsung Galaxy Tab2 stanie się pierwszym członkiem rodziny tabletów, który oparty będzie na systemie operacyjnym Android 4.0. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1GHz. Produkt dostępny będzie w wersjach z modułem Wi-Fi oraz Wi-Fi i 3G. W marcu 2012 roku trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a nieco później na rynek globalny.

Wykorzystanie systemu Android 4.0 zapewnia szereg ulepszeń i innowacji. Będą oni mieli dostęp do wzbogaconej wersji platformy Android Market, na której znajduje się ponad 400 000 aplikacji. Ulepszono również przeglądarkę internetową, interfejs użytkownika, a także prędkość reagowania systemu na polecenia.

Dzięki usłudze Samsung Hub będziemy mogli cieszyć się szerszym dostępem do multimediów i udoskonaloną możliwością dzielenia się plikami. Usługa Video Hub oferuje ponad 1000 tytułów do wypożyczenia lub zakupu, z których każdy opatrzony jest krótką recenzją, trailerami i opiniami innych widzów. Ponadto możliwe jest oglądanie filmu już podczas jego pobierania. Jeszcze większą bazą dysponuje Samsung Music Hub - dostępnych jest tutaj ponad 17 milionów utworów muzycznych. W Readers Hub użytkownicy znajdą 2,3 miliona e-booków, 2 300 magazynów oraz ponad 2 000 gazet w 51 językach. Wreszcie posiadacze tabletów będą mogli łączyć się z Game Hub, gdzie znajdą najnowsze gry. Tablet umożliwi również korzystanie z tzw. chmury za pomocą funkcji AllShare Play, pozwalającej na przenoszenie plików między tabletem a innymi urządzeniami.

Nowości Samsunga zrobiły na nas niemałe wrażenie. Ciekawe czym odpowie konkurencja? Częściową odpowiedź na to pytanie poznamy na przełomie lutego i marca. Właśnie wtedy odbędą się targi Mobile World Congress 2012 w Barcelonie.

informacje prasowe/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: relacja | Samsung | telewizor | Laptop | tablet | Smart TV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy