Nowy iPhone będzie bardzo cienki

Najświeższe plotki informują, że nowy iPhone 5 będzie rzeczywiście smukły. Dzięki wykorzystaniu nowego typu wyświetlacza jego grubość ma spać poniżej granicy 8 milimetrów. Co jeszcze wiadomo o nowej generacji przeboju z Cupertino?

Apple podobno jest już w trakcie rozmów z kilkoma producentami wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, których produkty znajdą zastosowanie w najnowszej, szóstej już generacji iPhone'a.

O ile dotychczas stosowane ekrany dotykowe powstają poprzez nałożenie na nie dodatkowej warstwy czułej na dotyk, tak nowe wyświetlacze mają być jej pozbawione. Ich największa zaletę ma być zintegrowanie warstwy dotykowej wyświetlacza z ekranem już na etapie produkcji, co pozwoli budować jeszcze cieńsze i lżejsze urządzenia. Nie jest to nowa technologia. Samsung rozpoczął jej stosowanie już kilka lat temu podczas uruchomienia produkcji ekranów Super AMOLED, a ostatnio często wykorzystuje ją choćby HTC.

To nie koniec listy zalet nowych ekranów opracowanych przez LG, Toshibę i Sharpa. Mają być one nie tylko lepsze, ale również tańsze. Skrócenie ich procesu produkcyjnego z 12-16 do zaledwie 3-5 dni ma pozwolić o obniżenie ich ceny nawet o 20 proc. Dzięki zastosowaniu tego typu wyświetlaczy grubość nowego iPhone'a ma wynosić zaledwie 7,9 mm.

Reklama

Według mnie, bardzo prawdopodobnym scenariuszem może być przeznaczenie zaoszczędzonego miejsca nie tylko na zmniejszenie grubości nowego urządzenia, ale również na zainstalowanie w nim pojemniejszej baterii (tak jak w "nowym iPadzie").

Damian Krysa

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy