NSA planuje stworzenie supertajnego smartfona

Pomimo wydawania ogromnych pieniędzy na technologie pomagające amerykańskim agencjom rządowym, agenci wciąż korzystają z prostych telefonów. Słowem, żadnego grania w Angry Birds na służbie. NSA myśli jednak o wyposażeniu swoich agentów w znacznie bardziej nowoczesne gadżety.

Reuters dotarł do ciekawych informacji podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu na Florydzie. W planach jest stworzenie oprogramowania, które przemieni komercyjne smartfony w supertajne gadżety. Takie zabawki mieliby dostać pracownicy Departamentu Obrony oraz agencji wywiadowczych.

Może dziwić, dlaczego do tej pory nie korzystano z bardziej nowoczesnych telefonów, skoro są one dostępne na rynku od dawna. Problemem jest bezpieczeństwo, do którego oczywiście NSA przykłada ogromną wagę - do budynków agencji nie można nawet wejść z laptopem, nie mówiąc już o telefonie komórkowym.

Reklama

Telefon jest również urządzeniem podatnym na różnego rodzaju wrogie działania - podsłuchy, przechwytywanie sygnału, kradzież danych itp. Obecnie pracownicy posiadają specjalne, zabezpieczone komórki, ale daleko im do możliwości dzisiejszych smartfonów. Czasem nawet zdarzało się, że wysocy rangą oficerowie korzystali ze swoich zwykłych telefonów do wykonywania zastrzeżonych rozmów. Z powyższych powodów wynika, że czas najwyższy na zmianę.

Tajny projekt ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Podobno do dyspozycji agentów ma być nawet sklep z aplikacjami! Na razie nie wiadomo, w jakie gry będą mogli pograć szpiedzy w wolnej chwili...

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Angry Birds | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy