Panasonic Eluga - data premiery w Japonii i Europie ujawniona

Dobra wiadomość dla fanów nowych smartfonów Panasonica Znana jest już data premiery modelu Panasonic Eluga w Japonii i Europie.

Panasonic zamierza zacząć udzielać się na rynku europejskim. Jednym z urządzeń, które będą miały u nas premierę, jest właśnie Eluga. Najpierw telefon pojawi się w Japonii, co nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę pochodzenie firmy. Japończycy poczekają na Elugę jedynie kilka dni. Datę premiery przewidziano na 29 marca. Dla Europy nie podano konkretnego terminu, wiadomo tylko, że będzie to kwiecień.

Smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, ale ma zostać zaktualizowany do Ice Cream Sandwich. Dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 o taktowaniu 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej powinny zadowolić wybrednych klientów. Oprócz tego na pokładzie będą aparat o rozdzielczości 8 Mpix oraz 4,3-calowy ekran OLED o rozdzielczości 960 x 540 pix.

Jak na urządzenie ze średniej półki smartfon prezentuje się bardzo dobrze. Największym mankamentem jest bateria, która ma tylko 1150 mAh pojemności. Poniekąd rekompensuje ją jednak wytrzymała obudowa. Smartfona będzie można zanurzyć w wodzie na głębokość 1 m, dodatkowo jest on odporny na uderzenia i kurz.

Reklama

Pozostaje nam tylko czekać na europejską premierę. I choć nie znamy dokładnego dnia, to kwiecień przecież już niedługo. Należy jednak pamiętać, że podany termin dotyczy dostępności w Wielkiej Brytanii, a na razie nie wiadomo niestety, czy nowość od razu trafi również na polski rynek. Nie jest znana również cena, ale z zapowiedzi wynika, że nie będzie ona wygórowana.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: panasonic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama