Poważne zmiany w strategii Nokii

W ostatnim czasie dużo słyszymy o zmianach zachodzących w Nokii. Niedawno Richard Green w jednym z wywiadów poinformował o rewolucji dotyczącej rozwijania systemów operacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że Nokia zaczyna podążać w dobrym kierunku.

Nokia ma zamiar ujednolicić środowisko programistyczne tworzonych przez siebie systemów. Od tej pory będzie powstawać po jednej wersji spójnego systemu w oparciu o środowisko programistyczne Qt oraz technologię HTML5. Mowa tutaj oczywiście o Symbianie i MeeGo. Jakie z tego płyną korzyści dla nas, czyli zwykłych użytkowników?

Fiński producent nie będzie rozwijać osobno dwóch projektów jednocześnie jakimi są Symbian ^3 i Symbian ^4. Od tej pory stale wspierany będzie Symbian^3. Użytkownicy będą otrzymywać uaktualnienia bez konieczności oczekiwania na oficjalne nowe wydanie (którym miała być wersja ^4). Nie będzie też obaw, że po pojawieniu się nowej wersji pojawią się problemy z kompatybilnością starszych aplikacji.

Skupienie prac nad jednym projektem przyczyni się do szybszego rozwoju systemu, co może okazać się strzałem w dziesiątkę. Informacja powinna ucieszyć również osoby tworzące nowe aplikacje, ponieważ wszystkie te zmiany przyczynią się do ich efektywniejszej pracy.

Reklama

Qt jest środowiskiem programistycznym pisanym w języku C++, dostępnym dla platform: Windows, Mac OS X oraz Linux. Producentem Qt jest norweska firma Qt Development Frameworks, której to od stycznia 2008 roku właścicielem jest Nokia.

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Symbian | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy