Rekord świata w szybkości pisania na telefonie

W końcu musiało się to stać. Rekord w szybkim pisaniu wiadomości tekstowej został pobity. Księga rekordów Guinnessa wkrótce zostanie uaktualniona. Najlepsze jednak jest to, że doszło do tego zupełnie przypadkiem.

Dotychczasowy rekord został ustanowiony przez Amerykanina, Franklina Page'a. Napisanie poniższej wiadomości na smartphonie Samsunga zajęło mu dokładnie 35,54 sekundy. Tekst brzmiał:

"the razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human"

Najnowszy rekord ustanowiła Brytyjka, Melissa Thompson. Udało jej się zapisać te same słowa w niemal 10 sekund mniej. Jej czas to 25,94 sekundy. Po raz kolejny użyto telefonu Samsunga, tym razem modelu Galaxy S z klawiaturą Swype. Pozwala ona na pisanie bez odrywania palców od ekranu.

Reklama

W całej historii najciekawsze jest to, że Melissa nie czyniła żadnych przygotowań, ani nawet nie miała zamiaru podejmować wyzwania bicia rekordu. Robiąc zakupy wraz ze swoim chłopakiem, Chrisem, została poproszona przez pracowników Samsunga o podejście do ich stanowiska. Tam, podobnie jak inni, miała wypróbować najnowszą komórkę koreańskiego producenta i postarać się pobić rekord. Co tu wiele mówić - udało się.

Zwykłam wysyłać wiele SMS-ów do mojego chłopaka, 40, czasem nawet 50 dziennie. Oboje wiedzieliśmy, że potrafię szybko pisać. Od kiedy jednak mieszkamy razem, a ja zaczęłam pracę, przestałam tyle pisać, można powiedzieć, że moje palce wyszły z wprawy. Jestem zaskoczona tym rekordem - stwierdziła Melissa.

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rekord świata | Księga Rekordów Guinnessa | rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy