Rosyjski GPS dostępny w Polsce

Nowy odbiornik GPS współpracuje z rosyjskim systemem nawigacyjnym Glonass. Czy będzie realną konkurencją dla obecnych na rynku?

Odbiornik Navilock NL-662U USB GLONASS to urządzenie, które we współpracy z mapą potrafi precyzyjnie określić dane co do pozycji geograficznej, wysokości nad poziomem morza itp.

Glonass jest systemem stadiometrycznym, który ustala położenie w punkcie przecięcia czterech sfer o promieniach obliczonych na podstawie czasu propagacji sygnału i środkach znanych z depesz nawigacyjnych wysyłanych przez satelity. Rosyjski, satelitarny system nawigacyjny obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską i dobrą alternatywa dla istniejącego amerykańskiego systemu GPS.

Reklama

Odbiornik Glonass posiada wewnętrzną antenę, a jego czułość wynosi 160 dBm. Za pomocą portu USB urządzenie można podłączyć do dowolnego komputera. Po zainstalowaniu mapy i odpowiedniej konfiguracji, Navilock USB Glonass jest gotowy do określenia naszej pozycji na ziemi. Ktoś zapyta po co kolejny GPS skoro istniejący działa tak dobrze. Otóż to rozwiązanie może nam pomóc w momencie, gdy amerykański GPS zawiedzie.

Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją, a cena detaliczna sugerowana przez dystrybutora - Impakt, wynosi 319 zł.Specyfikacja

- U- blox6 układ GLONASS UBX-G6000-BT,

- Czułość : 160dBm,

- Obsługa AssistNow,

- Port USB,

- Wewnętrzna antena aktywna.

Źródło informacji

Komputer w Firmie
Dowiedz się więcej na temat: rosyjska | glonass | GPS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy