Samsung Galaxy Beam z projektorem trafia na wyprzedaż

Samsung jest przez wielu uważany za jednego z innowatorów jeśli chodzi o produkty z branży telekomunikacyjnej. Jednym z ich ciekawszych pomysłów jest wyposażenie smartfona w projektor, co pozwala na wyświetlanie dużego obrazu na ścianie, białym ekranie czy innych płaskich powierzchniach. Najnowszy model wykorzystujący tę funkcjonalność - Galaxy Beam - doczekał się wyprzedaży.

Jeśli w głowach mnożą się wam pomysły, jak wykorzystać taką technologię i już przygotowaliście gotówkę lub kartę płatniczą na nowy sprzęt muszę niestety ostudzić wasze zapały. Tak zwana promocja została ogłoszona jedynie na terenie Wysp Brytyjskich, a nawet przy niej telefon ten można nabyć za 395 funtów szterlingów (co w przeliczeniu daje kwotę 2 115 złotych).

Galaxy Beam to przede wszystkim projektor wyświetlający obraz w rozdzielczości nHD (czyli 640 na 360 pikseli), jasności 15 lumenów i zmiennej przekątnej aż do 50 cali zależnej od odległości od powierzchni, na której prezentujemy treści. Specyfikację uzupełnia dwurdzeniowy procesor Cortex A9, którego taktowanie wynosi 1GHz. Wspomagać go ma 768 MB pamięci RAM oraz 8GB miejsca dostępnego na pliki użytkownika. Wyświetlacz urządzenia to 4-calowy Super AMOLED o rozdzielczości 800 na 480 pikseli. System zarządzający urządzeniem to Android w wersji 2.3 Gingerbread. Całość udało się zamknąć w obudowie o grubości 12,5 mm i wadze 145 gramów.

Reklama

Warto przypomnieć, że jest to kolejna słuchawka z wbudowanym projektorem, lecz pierwsza oficjalnie dostępna w Europie. Poprzednicy z tą samą funkcjonalnością cechowali się gorszymi parametrami zarówno projektora jak i pozostałych podzespołów.

Cena ponad 2 tysięcy złotych za smartfona o dość przeciętnej specyfikacji to spora przesada. Na wolnym rynku mniej kosztują nawet czterordzeniowe bestie pokroju Samsunga Galaxy S III czy HTC One X. Czy zatem projektor o również dosyć słabej jakości obrazu jest warty tak dużej dopłaty? Wg mnie zdecydowanie nie, lecz Koreańczycy starają się zapewne trafić do gadżeciarzy czy biznesmenów, ceniących sobie mobilność, którzy wykorzystają możliwości urządzenia na małych konferencjach i zebraniach.

Krzysztof Sylwerski

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: projektor | Samsung | Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy