Sieć 4G w Polsce z poślizgiem

Wiele wskazuje na to, że Urząd Komunikacji Elektronicznej przesunie termin ogłoszenia konkursu na częstotliwości telefonii czwartej generacji (LTE). Przetarg miał być jednym z ważnych wydarzeń na rynku, który mógł połączyć operatorów komórkowych.

Po konsultacjach z branżą Urząd Komunikacji Elektronicznej nie wyklucza przesunięcia na 2011 rok aukcji częstotliwości radiowych 2,6 GHz przeznaczonych dla najnowszej technologii LTE - informuje dziennik "Prakiet". O przesunięcie terminu konkursu na LTE apelowali sami operatorzy komórkowi. W takim przypadku być może konkurs na LTE uda się połączyć z przetargiem na częstotliwości z tzw. dywidendy cyfrowej.

Na razie jedynie komórkowe sieci Orange oraz Play informowały, że planują utworzyć wspólną spółkę, której celem jest start w konkursie. O telefonii LTE nie zapominają także Plus i Era . Być może przy okazji LTE dojdzie do wielkiej współpracy między wszystkimi operatorami przy budowie wspólnej sieci komórkowej nowej generacji.

LTE to nowa generacja technologii mobilnej komunikacji, umożliwiająca szybkie przesyłanie ogromnych ilości danych w sposób skuteczny i efektywny kosztowo, dzięki optymalizacji wykorzystania widma częstotliwości. Dzięki większej prędkości sieci i zmniejszeniu opóźnień, konsumenci mogą korzystać z szerokiej gamy aplikacji (internetowych w czasie rzeczywistym, gry online, social media i wideokonferencji), podczas gdy są w ruchu. LTE będzie w stanie w przyszłości sprostać wymogom nowych i ulepszonych aplikacji mobilnych opartych o Internet.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: UKE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy