Skype 5.0 zintegrowany z Facebookiem

Pojawiła się najnowsza wersja Skype 5.0 dla systemu Windows - jedną z wprowadzonych innowacji jest integracja z Facebookiem.

Po raz pierwszy użytkownicy Skype za pośrednictwem programu mogą na bieżąco śledzić, co dzieje się na Facebooku, w tym dodawać komentarze i znaczniki "Lubię to" na profilach znajomych lub publikujących wypowiedzi na "Tablicy" (ang.wall). Funkcja Phonebook oferuje możliwość dzwonienia i wysyłania SMS-ów do znajomych z Facebooka za pośrednictwem telefonu komórkowego lub stacjonarnego - wystarczy do tego zaledwie kilka kliknięć. Jeśli znajomy z Facebooka korzysta również ze Skype, można z nim bezpłatnie rozmawiać, wykonując połączenie w ramach sieci Skype.

Skype 5.0 wprowadza także funkcję "automatycznego przywracania rozmowy", co pozwoli użytkownikom szybko ponowić rozmowę przerwaną w wskutek problemów z połączeniem. Ponadto, jakość przekazu audio i wideo w trakcie połączeń jest monitorowana, a użytkownik na bieżąco uzyskuje pomoc w rozwiązywaniu problemów.

Nowa usługa Skype Home pełni rolę panelu kontrolnego, dostarczając wiadomości o nastroju znajomych z listy kontaktów. Pomaga również w pełni wykorzystać możliwości komunikatora dzięki instrukcji poświęconej wielu zagadnieniom - od wykonania połączenia wideo, aż po zarejestrowanie się w usłudze przesyłania powiadomień.

Reklama

W pierwszej połowie 2010r. czas przeznaczony na rozmowy wideo stanowił ok. 40% wszystkich wykonanych połączeń w ramach sieci Skype.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Facebook | wideo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy