Sony Ericsson: Android lepszy od Windows Phone

Windows Phone zyskuje coraz większą popularność i obecnie niemal wszyscy czołowi producenci inwestują w smartfony z mobilnymi okienkami na pokładzie. Co na to szef japońsko-szwedzkiej spółki?

Pierwsze plotki o smartfonach Sony Ericssona z Windows Phone 7 krążyły w sieci już kilka miesięcy temu. Wtedy też pojawił się prototyp takiego urządzenia, lecz szybko słuch o nim zaginął. Najnowszy wywiad z Bertem Nordbergiem, opublikowany przez "Wall Street Journal", wskazuje, że producent raczej nie zamierza angażować się w WP7.

Szef generalny Sony Ericssona, Bert Nordberg, zapytany o przyszłość marki i rozwój telefonów z systemem Microsoftu, odpowiedział: "W tej chwili nie czułbym się komfortowo, inwestując w platformę, która nie jest tak dobra jak ta, której aktualnie używamy. Dlatego pozostajemy z Androidem, ale jesteśmy bardzo ciekawi, jak rozwinie się Windows Phone".

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości nie możemy liczyć na Windows Phone'y ze stajni Sony Ericssona. Firma obecnie sporo traci i w ciągu 2 lat zaliczyła spadek z 4,3 do 1,7 proc. udziałów na rynku światowym.

Reklama

Nordberg wyjaśnił również, dlaczego Sony Ericsson jest wciąż w tyle pod względem wykorzystania sieci LTE czy dwurdzeniowych procesorów. Według niego firma nie ma gwarancji, że klienci kupią jej produkty właśnie ze względu na obecność najnowszych technologii.

Na razie producent woli stać w cieniu i obserwować rynek. Jednym z priorytetów marki jest walka o miano największego dostawcy urządzeń z Androidem, lecz to wydaje się nieosiągalne. SE może pochwalić się wynikiem tylko 11 proc. udziałów. Czy ostrożna polityka Berta Nordberga to dobry pomysł na wyciągnięcie firmy z dołka?

Tomasz

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Sony Ericsson | Windows Phone 7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy