Sprzedaż smartfonów przerosła sprzedaż komputerów

Według raportów przygotowanych przez Canalys, w 2011 roku ilość sprzedanych smartfonów przekroczyła sprzedaż tradycyjnych komputerów. Dotyczy to zarówno komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków oraz tabletów, co jeszcze bardziej czyni ten wynik godnym uwagi. Wygląda na to, że sprawdzają się przewidywania o wyparciu tradycyjnych komputerów przez urządzenia o charakterze mobilnym.

Sprzedaż smartfonów w 2011 roku wzrosła o 62 procent i osiągnęła tym samym w sumie 488 milionów sprzedanych urządzeń. Analiza porównawcza statystyk pokazuje, że w ten sposób przekroczono sprzedaż komputerów, która w zeszłym roku zatrzymała się na 415 milionach egzemplarzy. Z jednej strony może to pokazywać powolną dominację urządzeń mobilnych nad komputerami, z drugiej jednak może świadczyć o nasyceniu rynku przez urządzenia PC i MAC.

Najnowsze statystyki pokazały również, że na rynku smartfonów największy sukces odnosi obecnie firma Apple ze swoim iPhonem. Na drugim miejscu znajduje się firma Samsung. Z kolei Android uznany został obecnie za największą platformę mobilną. Pomimo wzrostu zainteresowania smartfonami, nie należy raczej spodziewać się w najbliższym czasie odczuwalnego spadku sprzedaży komputerów stacjonarnych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: komputery | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy