Symbian powróci - następczyni N8 w drodze

Wydawać by się mogło, że po premierze Lumii czy wcześniej N9 z MeeGo nowe modele z Symbianem nie ujrzą światła dziennego. Tymczasem właśnie pojawiły się pierwsze informacje o Nokii 803, nazywanej następczynią modelu N8.

Według serwisu PocketNow telefon miałby mieć nietypową jak na urządzenie z Symbianem rozdzielczość ekranu (3,5-calowego) 800 x 480, gigahercowy procesor, 512 MB RAM-u i aparat o nieznanych jeszcze parametrach, ale z dużą (fizycznie) matrycą. Niekoniecznie oznacza to rozdzielczość większą niż 12 Mpix, jak w N8. Nie zabraknie też wsparcia dla NFC, DLNA czy złącza HDMI.

Potwierdzenie tych danych mogłoby oznaczać, że Finom zależy na stworzeniu świetnego telefonu-aparatu. Symbian (w wersji Belle?) fotografom amatorom nie powinien przeszkadzać. O poważnym potraktowaniu kwestii zdjęć świadczy chociażby zgrubienie na wysokości obiektywu - lepsza optyka wymaga większej ilości miejsca. Może to oznaka obecności zoomu optycznego?

Reklama

Wszystko ma się wyjaśnić w drugim kwartale 2012, kiedy odbędzie się premiera. Nokia 803 zapowiada się ciekawie, a nieco przestarzały system operacyjny nie każdemu musi przeszkadzać. Aparat z N8 jest świetny, a gdyby dodać do tego zoom optyczny, wyszedłby z tego interesujący, choć mimo wszystko dość niszowy produkt.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Symbian | w drodze | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy