Tablet BlackBerry wkrótce z aplikacjami z Androida

Na zakończonych niedawno targach CES przedstawiciele kanadyjskiej firmy Research In Motion zaprezentowali w działaniu BlackBerry PlayBook OS w wersji 2.0. Najbardziej oczekiwaną innowacją jest oficjalna możliwość uruchamiania na "jeżynowym" tablecie aplikacji napisanych z myślą o Androidzie.

Tablet RIM z oczywistych względów nie dostanie dostępu do Android Marketu, ponadto twórcy aplikacji są zobowiązani do usunięcia wszelkich śladów zielonego robota (nazwa, logo, itp.), zanim ich dzieła zostaną opublikowane w BlackBerry App World. Zgodnie z informacją na blogu RIM, graniczną datą nadsyłania odpowiednio zmienionych programów jest 6 lutego 2012 - jeśli programista wyrobi się do tego czasu, otrzyma pewność, że jego aplikacja będzie oficjalnie dostępna już w momencie premiery nowej wersji OS-u, która nastąpi zapewne jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

W trakcie pojawiających się co jakiś czas promocji, cena 16-gigabajtowego PlayBooka potrafi spaść nawet do poziomu 199$, dzięki czemu staje się on ciekawą alternatywą dla Kindle Fire od Amazonu.

Maciek Głąb

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: BlackBerry Playbook | Android | tablet | BlackBerry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy