Tablety nadal celem Acera

Wbrew wcześniejszym obawom, Acer nie zamierza rezygnować z segmentu tabletów. Wręcz przeciwnie, już wkrótce możemy spodziewać się nowych modeli.

Od pewnego czasu coraz częściej słyszymy o narastających problemach finansowych firmy Acer, co nie napawa optymizmem. Po pojawieniu się informacji, że koncern ma się skupić na ultrabookach oraz po opublikowanym raporcie na temat dominacji iPada na rynku tabletów, sympatycy tabletów z serii Iconia Tab mieli prawo do niepokoju.

Dziennikarze z DigiTimes ujawnili, iż założyciel firmy Stan Shih zaprzeczył informacjom o wycofaniu się Acera z rynku tabletów. Zarząd zdaje sobie sprawę z tego, że spółka nie jest liderem tej branży, jednak postanowił kontynuować walkę. Dlatego też przemyślał ostatnio rozwój produktów oraz usprawnienia organizacji firmy. Shih przyznał, że firma musi się skoncentrować na dochodowych urządzeniach, jednak nie zaprzestanie produkcji nowych tabletów.

Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy to Acer wkraczał na rynek notebooków, jednak dzięki doskonale dopracowanej strategii i ciężkiej pracy, firma na dobre zagościła w tym segmencie. Jeśli nowy plan okaże się skuteczny już niedługo światło dzienne ujrzą nowe tablety firmy Acer, a wśród nich Iconia Tab A700, oczekiwany od dawna model z czterordzeniowym procesorem.

Reklama

Weronika Chyla

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Acer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy