Tablety przyszłością branży IT? Debata trwa

Zakończone już targi CES 2012 były okazją do zobaczenia najnowszych gadżetów i urządzeń, które nadawać będą rytm przyszłym premierom w branży IT. Warto jednak zwrócić także uwagę na podjętą merytoryczną debatę na temat przyszłości tabletów i komputerów osobistych.

Kwestia poruszona została przez wielu producentów, mimo że konsumenci i media nie do końca ją zauważyli, w przeciwieństwie do popularyzacji układów Nvidia Tegra 3. Granica między tabletami i komputerami zaciera się coraz bardziej, czy kiedykolwiek całkowicie zaniknie?

Już jakiś czas temu Asus zapoczątkował tę trend maszyn hybrydowych wprowadzając model Eee Pad Transformer (później Prime) z możliwością dokupienia klawiatury. Jednakże teraz można to zauważyć jeszcze bardziej widząc zapowiedzi Windowsa 8, który ma działać i na tabletach i na komputerach. Odpowiednie kroki w tej kwestii poczyniło także Apple wprowadzając zmiany w Mac OS X 10.7 Lion, upodabniające go do iOSa na urządzenia mobilne.

Zacierającą się granicę i unifikację tabletów z komputerami zauważył też Chris Withmore, który w Las Vegas nie znalazł wśród urządzeń z Androidem nic nowego, co mogłoby zagrozić pozycji iPada na rynku. Nawet Windows 8 nie będzie, jego zdaniem, rewolucją jakiej wszyscy oczekują ze względu na brak aplikacji i ekosystemu, tak bardzo rozbudowanego jak ten z Cupertino. Przygotował on również bardzo ciekawe zestawienie jak wyglądałby wykres rynku komputerów, gdyby wliczono do niego tablety. Jak widać różnica w Q3 2011 roku jest ogromna. Apple z nieco ponad 6 procentami, po dodaniu sprzedaży iPada wskoczył na pozycję lidera mając około 22 proc. rynku.

Reklama

Jak widać po 2 latach rozpowszechniania się na rynku, tablety odgrywają już dużą rolę zarówno w naszym życiu jak i w słupkach sprzedaży oraz zarobkach producentów. Ważne dla użytkowników jest to, że z dnia na dzień poznajemy coraz to nowsze rozwiązania, które jeszcze bardziej rozbudowują możliwości tabletów.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | branża IT | iPad | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy