Reklama

Technologia 20 razy szybsza od LTE

Mimo, że LTE imponuje możliwą do osiągnięcia prędkością transferu danych to firma Huawei podobno opracowała technologię znacznie ją wyprzedzającą.

30 Gb/s - na taką przepływność ma pozwalać technologia Huawei. To ponad 20 razy szybciej niż dostępne dziś LTE. Chiński koncern twierdzi, że było to możliwe dzięki zastosowaniu nowych rodzajów anten, lepszego oprogramowania i nowych algorytmów. Brzmi pięknie ale może okazać się niemożliwe komercyjnego zastosowania.

Specyfikacja LTE zakłada użycia kanału o szerokości 20 MHz, co pozwala osiągnąć maksymalnie 300 Mb/s downloadu. Żeby zwiększyć przepływność, Huawei musiałoby wykorzystywać dużo szersze kanały (LTE-Advanced ma 100 MHz) a to z kolei sprawiałoby ogromne problemy jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie tej technologii. Możliwe, że właśnie dlatego Huawei nie kwapi się z podawaniem informacji kiedy planują udostępnić tą technologię. Ale 30 Gb/s i tak robi wrażenie.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | LTE | bezprzewodowy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama