Huawei

Środa, 13 września 2023 (13:12) Aktualizacja Czwartek, 2 listopada 2023 (15:00)
Huawei to chińska firma technologiczna. Jest jednym z liderów w dziedzinie telekomunikacji i informatyki. Specjalizuje się w produkcji sprzętu dla konsumentów (smartfonów, laptopów, tabletów czy smartwatchy), sprzętu telekomunikacyjnego (do rozwoju technologii 5G) oraz usług internetowych.
Huawei - najważniejsze informacje
Huawei to chiński producent sprzętu. /AFP

Huawei - najważniejsze informacje

Historia Huawei

Firma Huawei została założona w 1987 roku w Chinach, w mieście Shenzhen. Prezesem i założycielem był Ren Zhengfei. Na początku działalność marki koncentrowała się na rozwiązaniach IT i telekomunikacyjnych. Wraz z rozwojem firma rozszerzała swoją działalność. 

W lipcu 2003 roku w Huawei powstał dział zajmujący się telefonami. Pół roku później marka przedstawiła na konferencji 3GSM Conference w Cannes w Francji pierwszy chiński telefon komórkowy WCMA. Dwa lata później firma odnosiła sukcesy w tej dziedzinie, a model U626 z łącznością 3G zdobywał wiele wyróżnień.

Przełomowym rokiem dla Huawei był 2011, w którym marka odnotowała ogromny wzrost popularności dzięki modelowi Huawei C8500. W ciągu 100 dni sprzedał się milion urządzeń. W 2018 roku Huawei wyprzedził Apple w kwestii sprzedaży smartfonów.

W 2022 roku Huawei według raportu Statcounter miał ponad 9 procent udziałów w polskim rynku w segmencie urządzeń mobilnych.  

Co produkuje Huawei?

Największą rozpoznawalność marka zyskała dzięki szerokiej ofercie nowoczesnych smartfonów, smartwatchów, tabletów MatePad i laptopów. 

Telefony Huawei charakteryzują się wysoką jakością. To produkty, w których wykorzystano nowoczesne technologie. Klienci chętnie wybierają smartfony tej marki, gdyż zapewniają płynną pracę, trwałość, a przy tym pięknie się prezentują. Ogromną zaletą telefonów Huawei są nowoczesne aparaty, które umożliwiają wykonanie wysokiej jakości zdjęć.

Marka oferuje produkty w różnym zakresie cenowym, od smartfonów 
średniej półki po flagowce:
  • Huawei seria P – telefony słynące z wysokiej jakości aparatów fotograficznych,
  • Huawei Mate – flagowce marki, w nich użytkownik znajdzie najnowsze innowacje,
  • Huawei Nova – bardziej dostępne cenowo modele o ciekawym designie.
Dużym uznaniem cieszą się także akcesoria do noszenia, czyli smartwatche Huawei Watch. W zależności od wybranego modelu umożliwiają one użytkownikom np. monitorowanie liczby kroków, wydatku energetycznego przy konkretnej aktywności czy pulsu. 

Komputery Huawei są chętnie wybierane zarówno do użytku domowego, jak i biznesowego. Charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością. Do ich produkcji wykorzystuje się nie tyko świetnej klasy podzespoły, ale także nowoczesne technologie. Wśród linii komputerów Huawei można wyróżnić:
  • laptopy MateBook: seria MateBook, MateBook X, MateBook D, MateBook E
  • komputery stacjonarne MateStation – łączą mocne podzespoły i nowoczesny design, ponadto zajmują niewiele miejsca.  
Huawei słynie także z monitorów MateView, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas pracy, jak przy graniu.

Dużą popularnością wśród młodych użytkowników cieszą się tablety:
  • MatePad – doskonały zarówno do nauki, pracy i zabawy,
  • MatePad Pro – mocny tablet pozwalający na wydaje użytkowanie,
  • MatePad Paper – tablet przeznaczony do czytania i nanoszenia notatek, ekran przypomina papier, co przynosi dużą satysfakcję użytkownikom podczas używania produktu.
Huawei zaskakuje klientów innowacjami i doskonałym designem.

Problemy Huawei

Firma Huawei jest oskarżana o bliską współpracę z chińskim rządem. W konsekwencji marka pozostaje w konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi jest odcięta od podzespołów z USA. Natomiast na terenie Stanów Zjednoczonych konsument nie kupi sprzętu tej marki.  

W urządzeniach Huawei zablokowany jest sklep Play - nie działają aplikacje Google. Z tego powodu marka stworzyła własny sklep z aplikacjami: GalleryApp.

Temat Huawei znajdziesz również w serwisie:

Huawei - Wiadomości