To już oficjalne. Aplikacja Biedronki w końcu trafiła do sklepu Huawei

Dobre wieści dla klientów Biedronki, którzy korzystają z nowszych modeli smartfonów Huawei. Aplikacja Biedronki przez długi czas nie była oficjalnie dostępna w AppGallery, ale teraz to się zmieniło. Apka Biedronki oficjalnie trafiła do sklepu Huawei.

Dobre wieści dla klientów Biedronki, którzy korzystają z nowszych modeli smartfonów Huawei. Aplikacja Biedronki przez długi czas nie była oficjalnie dostępna w AppGallery, ale teraz to się zmieniło. Apka Biedronki oficjalnie trafiła do sklepu Huawei.
Aplikacja Biedronki jest jedną z najpopularniejszych apek w Polsce /Maksym Kozlenko, CC BY-SA 4.0 DEED /Wikimedia

Program lojalnościowy dla klientów Biedronki poszerza swoje zasięgi. Aplikacja Biedronka jest dodatkowym elementem tego programu i właśnie trafiła do sklepu AppGallery na telefonach Huawei.

Aplikacja Biedronki jest jedną z najczęściej pobieranych apek w Polsce. Triumfy święci w zestawieniach najpopularniejszych programów zarówno w sklepie App Store, jak i w Google Play. Teraz prawdopodobnie trafi do topki również wśród aplikacji dostępnych do pobrania ze sklepu AppGallery.

Reklama

Apka Biedronki w końcu także na Huawei

Każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał interesującej go aplikacji i odkrył, że nie jest ona dostępna na system operacyjny danego telefonu, wie, jakie jest to frustrujące. Do tej pory właściciele smartfonów Huawei, które nie współpracują z usługami Google, mieli problem z dostępem do popularnej apki programu lojalnościowego Biedronki. 

Dało się ją zainstalować, na stronach wsparcia producenta publikowano nawet poradniki, jak to zrobić, jednak nie była ona dostępna bezpośrednio w sklepie AppGallery.

Dlaczego Huawei nie ma już usług Google? Chodzi o zakaz korzystania z nich przez producenta na wszystkich producentach od 2019 roku, co wynika z sankcji, które nałożyły na chińską firmę Stany Zjednoczone. Sprawa jest zawiła, ale Huawei nie odpuścił, pracuje nad własnym systemem operacyjnym w 100 proc. niezależnym od Androida - HarmonyOS Next i rozwija swój sklep z aplikacjami.

Jak zainstalować aplikację Biedronka na telefonach Huawei?

Teraz jest to już banalnie proste. Nie trzeba kombinować z uprzednią instalacją apki GBox ani innymi metodami, wystarczy pobrać nową aplikację Biedronka bezpośrednio z AppGallery. Da ona dostęp do wszystkich funkcji programu lojalnościowego, oraz do przeglądania gazetek i historii zakupów.

O tym, że apka ma w końcu oficjalnie trafić do sklepu AppGallery mówiono już przy okazji zapowiadania nowej wersji programu pod koniec grudnia zeszłego roku. Rzeczywiści, apka w końcu została zintegrowana z usługami Huawei Mobile Services. Posiadacze telefonów Huawei mogą więc po długim czasie czekania na tę możliwość wreszcie zainstalować apkę bezpośrednio ze sklepu producenta i ruszać na zakupy.

Polecamy na Antyweb: mObywatel z aktualizacją która zmienia wszystko. Pokochasz ją

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | darmowe aplikacje | Huawei | Android | App Store | Google | Google Play | HarmonyOS | Polska | USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy