Uwaga na drogie SMS-y!

Chcesz wiedzieć, czy jesteś chory na świńską grypę? Poznaj datę swojej śmierci? Chcesz poznać swoją przyszłość? - takie pytania pojawiają się na różnych portalach internetowych. Odpowiedź możemy uzyskać po wysłaniu SMS-a. Policja ostrzega jednak, że podobna wiedza może nas słono kosztować.

Usługi, o których mowa są płatne przez SMS, ale wielu internautów przekonuje się o tym dopiero, kiedy chcą poznać wynik wcześniej wypełnionej ankiety. Większość twórców tego typu usług informację o płatnościach zamieszcza w regulaminie lub małą czcionką pod ankietą.

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usługi opłaconej SMS-em, proponujemy najpierw zapoznać się dokładnie z regulaminem lub przeczytać, ile będzie nas to w konsekwencji kosztowało. Wielu internautów daje się wciągnąć w grę psychologiczną i wypełnia ankiety dotyczące np. stanu zdrowia, nie zwracając uwagi na to, że trzeba będzie za tę usługę zapłacić. Później, nie chcąc rezygnować, płacą nawet do kilkudziesięciu złotych za jednego SMS-a i... czują się oszukani.

Reklama

Podobnie jest z kupowaniem oprogramowania, muzyki, filmów, dzwonków do telefonów, tapet, wygaszaczy ekranów, horoskopów osobistych itp. Za opłatę poprzez SMS możemy stać się właścicielami tych plików czy informacji, ale pamiętajmy, że korzystając z takich usług oferowanych w sieci musimy zapoznać się z regulaminem, przeczytać wcześniej cennik opłat i zgodzić się na uregulowanie należności.

O oszustwie możemy mówić dopiero, kiedy zapłaciliśmy za usługę, a nie została ona zrealizowana. Wtedy prawdopodobnie doszło do przestępstwa. Należy w takim wypadku zgłosić się do najbliższej jednostki Policji i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy