Vodafone przejmie Verizon?

Vodafone może przejąć Verizon na własność. Decyzja taka miałaby być podjęta ze względu na słabe wyniki finansowe obu firm w poprzednim kwartale.

Vodafone posiada już część udziałów Verizon, ale przejęcie całości firmy wstrząsnęłoby z pewnością całym rynkiem telefonii komórkowej. Nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do innego podziału udziałów czy do całkowitego przejęcia firmy.

Jak donosi "Business Week", informacja nie zostały jeszcze potwierdzona, a obie ze stron nadal nie podjęły decyzji. Analitycy twierdzą, że przejęcie amerykańskiego Verizon przez Vodafone zjednoczy usługi proponowane przez obie firmy oraz pomoże w spłaceniu długu firmy Verizon. Wykupienie przez Vodafone firmy Verizon, będzie miało ogromny wpływ na cały przemysł telefonii komórkowej.

Reklama

Całkowicie niezależne Verizon mogłoby zsynchronizować swoje oferty z europejskim partnerem i wejść na rynek światowy wspierając inne sieci takie jak Orange czy O2. Jeżeli jednak Vodafone przejmie Verizon, firma może stać się drugą spośród największych sieci komórkowych w Europie i USA co może doprowadzić do zharmonizowania rynku światowej telefonii komórkowej.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: przejęcie | wyniki finansowe | firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy