W Biedronce od teraz zapłacisz telefonem

Popularna sieć sklepów Biedronka wprowadziła do oferty obsługę płatności mobilnych. Co ciekawe, w dyskontach zapłacimy nie tylko za pomocą nowoczesnych smartfonów, ale i najzwyklejszych komórek.

Na razie z tego udogodnienia mogą korzystać wyłącznie klienci banków Pekao, Alior i GetIn, którzy uzbroją się się w aplikację PeoPay lub iKasa. Pierwsza z nich została stworzona przez bank Pekao, natomiast druga jest owocem współpracy Biedronki, koncernu ICP oraz banków Alior i GetIn. Na tym w zasadzie różnice się kończą, gdyż zasada działania obu programów jest taka sama.

W czasie robienia zakupów musimy zadeklarować, że zamierzamy dokonać płatności za pomocą telefonu. Teraz wystarczy tylko uruchomić aplikację, wpisać PIN oraz podać kasjerowi wygenerowany 6-cyfrowy kod. I to by było na tyle.

Jak mówi cytowany przez Wirtualną Polskę Wojciech Pantkowski z Banku Pekao:

- Z naszych testów wynika, że płatność przy pomocy PeoPay odbywa się dwa razy szybciej niż w przypadku gotówki. To może znacząco skrócić i ułatwić płacenie w sklepie.

Na tym jednak zalety tego rozwiązania się nie kończą, gdyż płacenie za pomocą telefonu to na chwilę obecną jedyna forma płatności bezgotówkowych w Biedronce. Sieć nie obsługuje bowiem transakcji kartami płatniczymi w celu uniknięcia w celu uniknięcia prowizji, co z kolei przełożyłoby się na wzrost cen. Podkreślił to dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka, Tomasz Suchański:

- Płatności telefonem to szybka, łatwa i bezpieczna metoda, a jednocześnie pozwalająca uniknąć opłat interchange, jak ma to miejsce w przypadku transakcji kartami płatniczymi. W związku z tym nadal będziemy mogli bez przeszkód realizować naszą filozofię codziennie niskich cen oraz być prekursorem wśród sieci handlowych we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów.

Reklama

Tutaj znajdziecie listę wspieranych telefonów.

Płatności mobilne działają już niemal we wszystkich Biedronkach w Polsce (ok. 2300 sklepów). Wyjątek stanowią placówki, które znajdują się poza zasięgiem mobilnego internetu.

Trzeba przyznać, że całe przedsięwzięcie może być sporym udogodnieniem dla osób, które nie lubią nosić przy sobie gotówki. Z drugiej zaś strony wykorzystany standard płatności mobilnych sprawia, że sam nie odważyłbym się wybrać do Biedronki wyłącznie z telefonem w kieszeni. Wystarczą drobne problemy z zasięgiem (o które nietrudno), by wrócić do domu bez zakupów...

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | telefony | Alior Bank | Getin Noble Bank SA | Bank Pekao | Biedronka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy