ZTE planuje czterordzeniowy tablet?

Tajwańskie ZTE zamierza walczyć nie tylko o rynek tanich smartfonów na Androidzie czy ostatnio zapowiedzianych telefonów z Windowsem. Mocno może namieszać czterordzeniowy tablet o oznaczeniu V55.

Co prawda urządzenie będzie dostępne prawdopodobnie tylko w Stanach Zjednoczonych w sieci Sprint, ale być może prędzej czy później jego odpowiednik zawita także na Stary Kontynent, w tym do Polski. Wśród najważniejszych parametrów należy wymienić:

- czterordzeniowy procesor 1 GHz nieznanego producenta

- ekran 10,1" 1280 x 800

- 32 GB wbudowanej pamięci

- aparat 5 Mpix

- system Android Honeycomb

- Wi-Fi

- Bluetooth

- bateria 3250 mAh

Brakować może łączności w standardzie LTE czy WiMAX, mało pojemna wydaje się też bateria. To teoretycznie może świadczyć o chęci zaoferowania jak najniższej ceny, co idealnie wpisywałoby się w politykę ZTE. Kosztującego 200 dolarów Kindle Fire Amazona trudno będzie jednak pobić.

Reklama

Czyżby zatem era czterech rdzeni wkraczała także do tabletów? Do tej pory na rynku najlepiej radził sobie iPad, który wygrywał z konkurencją głównie prostotą obsługi oraz liczbą aplikacji, a atutem Kindle'a będzie przede wszystkim niska cena. Czy w związku z tym ZTE ma szanse na znalezienie swojej niszy?

Kamil Homziak

http://fotoblogia.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | ZTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy