ZTE

Wtorek, 21 listopada 2023 (14:11) Aktualizacja Poniedziałek, 11 grudnia 2023 (16:09)
ZTE Corporation to chińskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, specjalizujące się w produkcji sprzętu i oprogramowania. Firma jest znana z produkcji smartfonów, tabletów, sprzętu sieciowego i rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz operatorów telekomunikacyjnych. ZTE aktywnie bierze również udział w rozwoju technologii 5G.
ZTE - najważniejsze informacje
Smartfon ZTE Axon 10 Pro. /materiały prasowe

ZTE - najważniejsze informacje

ZTE. Co to za firma?

ZTE Corporation to chińska firma dostarczająca na rynek urządzenia mobilne, a także wyposażenie zapewniające dostęp do sieci internetowej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1985 roku i szybko zdobyło zainteresowanie na całym świecie. Z nowoczesnych technologii ZTE Corporation korzysta wiele państw. Rozwiązania dostarczane są zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i sektora rządowego.

ZTE to firma, która budzi w niektórych rejonach świata sporo kontrowersji. Ze względu na powiązania z chińskim rządem nie wszystkie kraje chcą z nią współpracować. Przedsiębiorstwo spotkało się z oporem m.in. ze strony Szwecji. Swój niepokój wobec jego działań wyraziły także Indie i Stany Zjednoczone.

Co produkuje ZTE?

ZTE Corporation ma w swojej ofercie bardzo zróżnicowany sprzęt elektroniczny. Proponuje m.in. smartfony i tablety. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się serie telefonów ZTE Blade i ZTE Grand. Jeżeli chodzi o tablety, to w Polsce dostępne były dwie wersje urządzeń z serii ZTE Light Tab.

Pozostała oferta ZTE Corporation to m.in. sprzęt umożliwiający dostęp do sieci internetowej. Są to przede wszystkim modemy, routery WiFi i mobilne hotspoty. Przedsiębiorstwo słynie także z nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Mniej popularnymi akcesoriami firmy ZTE są smartwatche czy okulary do wirtualnej rzeczywistości.

ZTE próbuje podbić rynek nowoczesnymi telefonami

Przez bardzo długi czas firma ZTE nie mogła poszczycić się zainteresowaniem polskich użytkowników. Od 2019 roku próbuje jednak to zmienić. Na rynek wprowadzono m.in. nowoczesne modele telefonów. Wśród nich znajdują się Axon 10 Pro, Blade V10 Vita i Blade A5 2019. Każdy z nich ma opcję Dual SIM.

ZTE Watch Live z doskonałą baterią

Nowoczesny smartwatch ZTE Watch Live, poza pojemną i wytrzymałą baterią (21 dni), może poszczycić się także wodoodpornością. Co więcej, model wyróżnia aż 12 różnych trybów sportowych i opcja monitorowania pracy serca w trybie stałym.

Nubia Neovision Glass – okulary VR

Produkt poza lekką konstrukcją, doskonałym obrazem i oszałamiającym dźwiękiem wyróżnia się także soczewkami. Są one wymienne i dostępne w różnych kolorach. Dzięki temu prezentują się naprawdę ciekawie.

Słuchawki bezprzewodowe ZTE LiveBuds

Słuchawki bezprzewodowe wyróżnia technologia ENC odpowiedzialna za doskonałe dźwięki bez zakłóceń. Sam model prezentuje się bardzo klasycznie dzięki połączeniu powłoki matowej z błyszczącymi elementami.

ZTE - Wiadomości

ZTE - Wideo

  • MWC 2013: ZTE Grand Memo na wideo

    Piątek, 1 marca 2013 (12:09)
    Na targach Mobile World Congress nie mogło zabraknąć stoiska ZTE, a na nim potężnego Grand Memo. Urządzenie - z racji swojej ceny - nie jest jednak doskonałe. Dość masywna i plastikowa...