Lockheed Martin pokazał statek powietrzny ukrywany w ścisłej tajemnicy od 26 lat

Ten niezwykły projekt jest niezbitym dowodem na to, że inżynierowie w amerykańskich koncernach zbrojeniowych od dekad w tajemnicy pracują nad bardzo zaawansowanymi i futurystycznymi projektami.

Mowa tutaj o bezzałogowej maszynie o oznaczeniu kodowym X-44A. Została ona oficjalnie zaprezentowana niedawno podczas uroczystości związanych z 75. leciem zakładów Skunk Work. Trzeba tutaj podkreślić, że jest to oddział koncernu Lockheed Martin, który odpowiada za budowę w tajemnicy najbardziej zaawansowanych pojazdów latających dla Amerykańskich Sił Powietrznych (USAF).

Maszyna powstała w 1999 roku i oblatana została w 2001 roku. Od samego początku wszystkie prace rozwojowe, a także jej wygląd i przeznaczenie były utrzymywane przez Skunk Work w ścisłej tajemnicy. Niedawno się to zmieniło. Po 26 latach od powstania koncepcji możemy zobaczyć ją w pełnej krasie. Lockheed Martin zaprezentował też na najnowszym materiale promocyjnym nową, tajemniczą maszynę, która powstała na bazie X-44A.

Reklama

Niestety, za dużo o niej nie wiadomo, oprócz tego, że jest to pojazd bezzałogowy, wielkości myśliwca F-35, powstał w technologii latającego skrzydła i jego zadaniem będzie wsparcie myśliwców w trakcie ataku na cele wroga. Pentagon ostatnimi czasy mocno stawia na bezzałogowe pojazdy latające. Mają one funkcjonować w systemie roju. Oznacza to, że dziesiątki takich maszyn będą uzupełniały myśliwce. Chodzi tutaj zarówno o maszyny rozpoznawcze, jak i bombowce.

Źródło: GeekWeek.pl/Lockheed Martin / Fot. Lockheed Martin

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy