MSI

Środa, 22 listopada 2023 (12:54) Aktualizacja Wtorek, 9 stycznia 2024 (09:58)
MSI (Micro-Star International Co., Ltd) to tajwańskie przedsiębiorstwo informatyczne założone w sierpniu 1986 roku w Nowym Tajpej (Tajwan). Od początku istnienia skierowana jest na produkcję sprzętu komputerowego.
MSI - najważniejsze informacje
MSI jest m.in. producentem laptopów. /INTERIA.PL

MSI - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    1986

Fundatorami firmy są Xu Xiang, Huang Jinging, Lin Wentong, Lu Qilonga i Yu Xian’neng. W 1988 roku przeniesiono produkcję do Ho-Ping, następnie w 1989 roku do Hsin – Tien na przedmieściach Tajpej.

Podjęto decyzję o rozszerzeniu działalności na Chiny Kontynentalne, w 2000 roku otwarto fabrykę w Shenzhen oraz zakładając ośrodki badawczo-rozwojowe w Kunshan (2001). W 2002 roku miała miejsce inauguracja europejskiego huba w Holandii.

Od 2015 roku MSI działa globalnie w ponad 120 krajach, obejmując Amerykę Północną i Południową, Europę, Afrykę, Bliski Wschód oraz Azję.

W 2012 roku płyty główne MSI z serii X79 pobiły światowy rekord przetaktowania częstotliwości bazowej i częstotliwości zegara taktującego procesor.

Firma MSI podczas CES 2022 INNOVATION AWARDS zdobyła16 nagród, między innymi za domowe rozwiązania audio-video i rozwiązania gamingowe. Rok wcześniej 11 produktów otrzymało aż 15 nagród. 

Z pasji do gier, z sympatii do graczy

MSI zyskało pozycję na rynku dzięki produkcji płyt głównych i kart graficznych. W 2008 roku powołano spółkę zależną FUNTORO, która miała za zadanie produkować rozwiązania rozrywkowe i informacyjne do samochodów. Jej oferta poszerzyła się o laptopy, także do gier, komputery typu barebone i All-in-One, kart graficznych, a także robotów sprzątających, aparatów fotograficznych i wielu innych.

W 2008 roku MSI sponsorowało londyńską drużynę Fnatic i weszło na rynek gier komputerowych. Stworzono gamę produktów stworzonych dla graczy (Seria GAMING).  W jej skład wchodziły komputery stacjonarne, laptopy, płyty główne, karty graficzne, komputery All-in-One, urządzenia preferencyjne dla graczy i zaawansowanych użytkowników. Od 2010 roku MSI jest gospodarzem międzynarodowego wydarzenia „MSI Master Gaming Arena” (wcześniej MSI Beat IT) oraz sponsoruje ponad dwadzieścia drużyn e-sportowych.

W 2015 roku MSI związało się ze spółką Tobii, która rozwija technologię śledzenia wzroku. MSI planowało wykorzystać to rozwiązanie do stworzenia nowoczesnych laptopów do gier. Rok później upubliczniono informację o rozpoczęciu współpracy z inną wywodzącą się z Tajwanu firmą – HTC nad systemami Vive-ready, które pozwalają na doświadczanie wirtualnej rzeczywistości.

W 2019 roku MSI zostało współtwórcą produkowanego przez Discovery Channel filmu dokumentalnego „e-Sports – Rise Of The New King”. W tym samym roku uzyskało tytuł najszybciej rozwijającej się marki gamingowych monitorów.

Temat MSI znajdziesz również w serwisie:

Więcej na temat MSI

MSI - Wiadomości