Samsung Galaxy M

Wtorek, 21 listopada 2023 (12:32) Aktualizacja Poniedziałek, 4 grudnia 2023 (16:05)
Samsung Galaxy M to linia smartfonów opracowana przez firmę Samsung, która jest ukierunkowana głównie na rynek online i młodszych konsumentów. Seria Galaxy M skupia się na kluczowych funkcjach multimedialnych (ekran, aparat) i długiej żywotności baterii.
Samsung Galaxy M - najważniejsze informacje
Samsung Galaxy M34 /materiały prasowe

Samsung Galaxy M - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  smartfon

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2019

 • System operacyjny:

Samsung Galaxy M. Czy to dobry telefon?

Pierwszym modelem serii był Samsung Galaxy M10 zaprezentowany pod koniec stycznia 2019 roku. Model wyposażono w budżetowy procesor Exynos 7870 z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 1.60 GHz. Zależnie od wariantu można było wybrać model z 2 lub 3 GB pamięci RAM oraz wersję z 16, lub 32 GB pamięci wbudowanej. Pamięć wewnętrzną można było rozbudować do 512 GB z wykorzystaniem standardu kart microSD.

W pierwszym kwartale 2021 zaprezentowano model Samsung Galaxy M12, będący jednym z budżetowych wariantów serii. Telefon napędzał ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 850 z taktowaniem 2 GHz. Na uwagę zasługiwała w tym modelu bateria 5000 mAh z funkcją Fast Charging. Wersja M12 zadebiutowała w wersji z 3, 4 lub 6 GB pamięci RAM, oraz z pamięcią wbudowaną na poziomie 32, 64 lub 128 GB. Udogodnieniem dla użytkowników jest możliwość rozbudowania pamięci wbudowanej o dodatkowy 1 TB dzięki karcie microSD.

Jednym z czołowych modeli serii był zaprezentowany w drugim kwartale 2022 roku model Samsung – Galaxy M53 5G. Zastosowano w nim dobrej jakości ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 900. Model M53 5G wyposażono również w pamięć wewnętrzną o pojemności 128 GB, którą można rozszerzyć za pomocą standardu kart microSD do 1 TB. Ponadto użytkownicy modelu z 2022 roku mają do dyspozycji poczwórny aparat. Główny ma matrycę 108 Mpx (standardowy), drugi 8 Mpx (szerokokątny), trzeci 2 Mpx (do zdjęć makro) i czwarty 2 Mpx (do pomiaru głębi).

Co wyróżnia smartfony Samsung Galaxy M?

Samsung Galaxy M za standard przyjął rozwiązanie, jakim jest czytnik linii papilarnych służący do odblokowywania telefonu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wgrana na poziomie oprogramowania funkcja Samsung Knox, polegająca na ochronie danych przechowywanych na urządzeniach od ich pierwszego uruchomienia. Samsung Galaxy M stawia także na funkcjonalność i zadowolenie z użytkowania. W praktyce oznacza to bardzo dobrej jakości aparat fotograficzny oraz głośniki Dolby Atmos.

Samsung Galaxy M53 polecany przez użytkowników

Decydując się na serię telefonów Galaxy M, warto przede wszystkim zastanowić się nad parametrami, jakie mają znaczenie dla użytkownika. Jednym z chętnie wybieranych i polecanych modeli jest Samsung Galaxy M53 5G. To smartfon z wyświetlaczem Full HD+. Jego niewątpliwą zaletą jest odświeżanie na poziomie 120 Hz oraz aparat główny o matrycy 108 Mpx. Dla osób, które nie potrzebują mocnego aparatu, odpowiedni może być natomiast model Samsung Galaxy M23 5G o doskonałych parametrach technicznych oraz wyświetlaczu 6,6’’ w Full HD+.

Jakie Samsungi M są dostępne w Polsce? 

W 2023 roku na polskim rynku miał premierę Samsung Galaxy M34. 

Dostępne są też modele z 2022 roku: 
 • Samsung Galaxy M13
 • Samsung Galaxy M23
 • Samsung Galaxy M33
 • Samsung Galaxy M53

Więcej na temat Samsung Galaxy M

Samsung Galaxy M - Wiadomości