Samsung Galaxy Tab A

Wtorek, 21 listopada 2023 (12:57) Aktualizacja Poniedziałek, 4 grudnia 2023 (17:24)
Samsung Galaxy Tab A to seria tabletów produkowanych przez Samsung, skierowana głównie do użytkowników szukających przystępnych cenowo, ale funkcjonalnych urządzeń. Galaxy Tab A wybierany jest przez osoby poszukujące niezawodnego, ale bardziej ekonomicznego tabletu do przeglądania internetu, oglądania filmów i podstawowych zadań edukacyjnych lub biurowych.
Samsung Galaxy Tab A - najważniejsze informacje
Samsung Galaxy Tab A9 /materiały prasowe

Samsung Galaxy Tab A - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  tablet

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2015

 • System operacyjny:

Samsung Galaxy Tab A jest serią tabletów ze średniej półki cenowej. Premiera tej linii urządzeń miała miejsce pod koniec 2015 roku. Zaprezentowano wówczas model Galaxy Tab A 8.0 wyposażony w procesor czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 410. Wyróżniała go pamięć wbudowana 16 GB, którą użytkownicy mogli rozszerzyć o dodatkowe 128 GB dzięki karcie microSD. Bateria o pojemności 4200 mAh nie miała funkcji szybkiego ładowania. Wykorzystano wówczas także system operacyjny Android 5.0 Lollipop.

Firma Samsung proponuje użytkownikom wiele wariantów. Na polskim rynku w 2023 roku dostępne są modele: 
 • Galaxy Tab A9 i A9+
 • Galaxy Tab A8
 • Galaxy Tab A7 lite
Wszystkie tablety Galaxy Tab A zapewniają łączność WiFi lub mobilną (LTE lub 5G). Wyróżnia je także pojemna bateria, która przy standardowym użytkowaniu wytrzymuje nawet do 8 godzin na jednym ładowaniu. 

Samsung Galaxy Tab A9 najnowszy tablet, który został zaprezentowany w 2023 roku. Ma wyświetlacz TFT o wielkości 8,7 cala. Tablet wyposażono w ośmiordzeniowy procesor i 4GB pamięci RAM. Do wyboru jest model z pamięcią wewnętrzną 64GB z opcją rozbudowy do 1TB. 

Lepsze parametry ma Samsung Galaxy Tab A9+. To większy, 11-calowy wyświetlacz TFT, 8GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.  

Więcej na temat Samsung Galaxy Tab A

Samsung Galaxy Tab A - Wiadomości