Sony Bravia

Wtorek, 16 stycznia 2024 (11:50) Aktualizacja Czwartek, 14 marca 2024 (11:25)
Sony Bravia to linia zaawansowanych technologicznie telewizorów, produkowanych przez japońskiego producenta sprzętu elektronicznego, firmę Sony.
Sony Bravia - najważniejsze informacje
Sony Bravia. /INTERIA.PL

Sony Bravia - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  sprzęt

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2005

 • System operacyjny:

Słowo "Bravia" pochodzi od wyrażenia "Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture", za pomocą którego przedstawia się zaangażowanie marki w dostarczanie fenomenalnej jakości zarówno obrazu, jak i dźwięku.
 
Linia telewizorów Bravia zadebiutowała na rynku w 2005 roku, od pierwszych chwil zyskując opinię luksusowych i zaprojektowanych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologicznych. 

Bravia stała się swoistym wyznacznikiem standardów na płaszczyźnie wyświetlania obrazu i zastąpiła markę Sony WEGA.

Tym, czym wyróżniają się telewizory Sony Bravia, jest po pierwsze zastosowana w nich zaawansowana technologia obrazu, taka jak: LED, OLED i 4K HDR, która zapewnia widzom ekstremalnie realistyczne i bogate kolorystycznie wyświetlane obrazy.

Innowacyjne rozwiązania, ujawniają się również w zastosowanych przez firmę procesorach Sony X1 Ultimate, które gwarantują użytkownikowi znakomitą jakość wizualną, dzięki optymalizacji kontrastu, kolorystyki i precyzji detali.
 
Ponadto, telewizory Bravia coraz częściej wyposażane są w system Android TV, którego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom dostępu do różnorodnych aplikacji lub gier i treści internetowych. 

Dzięki Android TV, korzystanie z telewizorów Sony zapewnia interaktywne i wielofunkcyjne użytkowanie urządzenia.
 
Telewizor Sony Bravia jest jednym z pierwszych modeli na rynku, w którym zdecydowano się wdrożyć technologię OLED do masowej produkcji. 
 
Istnieją modele Bravia, w których pokuszono się o zainstalowanie w nich technologi Acoustic Surface Audio, w której to ekran telewizora staje się głośnikiem. Zastosowane rozwiązanie zapewnia precyzyjną synchronizację dźwięku i obrazu.
 
Telewizory Sony Bravia przejawiają troskę o środowisko i ekologię, poprzez ulokowanie w nich funkcji, takich jak tryb oszczędzania energii lub poprzez zastosowanie materiałów, które przyjazne są dla środowiska w procesie produkcji.
 
Ponadto niektóre modele telewizorów Sony czerpią inspirację prosto z natury, starając się ukazać jej piękno i harmonię, poprzez minimalistyczny design oraz jakość wyświetlanego obrazu.
 
Telewizory Sony Bravia produkowane są w pięciu wzorach: “Floating Glass Design”, “Draw the LINE”, “Monolithic Design”, “Sense of Quartz design” oraz “Wedge Design”.

Więcej na temat Sony Bravia

Sony Bravia - Wiadomości

 • Opisuje to, co widzisz. Jak wyłączyć lektora dla niewidomych w telewizorze?

  Opisuje to, co widzisz. Jak wyłączyć lektora dla niewidomych w telewizorze?

  Czwartek, 9 listopada 2023 (18:00)
  Audiodeskrypcję zaczęto stosować w polskiej kulturze już na początku lat 2000. To niezwykle ważne narzędzie, dzięki któremu osoby niewidome i słabowidzące mają szansę na odbiór treści...
 • Sony Bravia XR - telewizory z inteligencją poznawczą i HDMI 2.1

  Sony Bravia XR - telewizory z inteligencją poznawczą i HDMI 2.1

  Piątek, 8 stycznia 2021 (08:00)
  Sony wprowadza pierwszych na świecie telewizorów wyposażone w elementy inteligencji poznawczej - odbiorniki zawierają procesor, który analizuje wiele elementów obrazu w połączeniu z...
 • Sony na CES 2020: Nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K

  Sony na CES 2020: Nowe telewizory 8K, OLED i Full Array LED 4K

  Wtorek, 7 stycznia 2020 (12:00)
  ​Sony Europe ogłosiło szereg nowych, zaawansowanych telewizorów. W ofercie pojawi się seria Full Array LED 8K ZH8, telewizory OLED 4K A8 (55" i 65") i A9 (48") oraz dwie serie Full Array...
 • Reklama
 • Test Sony Bravia XF90 i soundbaru HT-XF9000

  Test Sony Bravia XF90 i soundbaru HT-XF9000

  Wtorek, 18 września 2018 (15:12)
  Sprawdzamy telewizor Sony Bravia XF90 – propozycje Japońskiego giganta, która ma zaspokoić potrzeby osób szukających dobrego telewizora za około 5000 zł.
 • Sony BRAVIA ZD9 - japońska szkoła telewizorów

  Sony BRAVIA ZD9 - japońska szkoła telewizorów

  Wtorek, 13 września 2016 (11:22)
  Na polskim rynku debiutuje telewizor Sony BRAVIA ZD9. Czym wyróżnia się ten, rdzennie japoński model.
 • Sony BRAVIA 4K HDR niebawem pojawią się w Polsce

  Sony BRAVIA 4K HDR niebawem pojawią się w Polsce

  Środa, 24 lutego 2016 (14:17)
  Na początku stycznia, podczas targów CES 2016, firma Sony ogłosiła wprowadzenie 17 nowych modeli BRAVIA, pozwalających uzyskać najlepszy możliwy obraz. Produkty z nowej oferty będą...
 • Reklama
 • Telewizory Sony na CES 2015 - 4K i Bravia

  Telewizory Sony na CES 2015 - 4K i Bravia

  Środa, 7 stycznia 2015 (05:45)
  Sony ma ambitne plany na 2015 roku, planując między innymi premierę 12 telewizorów Ultra HD. Podczas targów CES 2015 w Las Vegas dowiedzieliśmy się, co planują Japończycy.
 • Ultra HD - FIFA World Cup 2014 w 4K

  Ultra HD - FIFA World Cup 2014 w 4K

  Piątek, 4 kwietnia 2014 (05:05)
  Oficjalny film z mistrzostw świata FIFA World Cup 2014 będzie zawierał materiał w formacie 4K oraz całościową realizację w formacie 4K trzech meczów.