Nadchodzi składany smartfon Apple, tyle że… jeszcze nie w tym roku

Apple lubi kreować się na prekursora i trendsettera rynku smartfonów, ale ostatnimi czasu to raczej inni wprowadzają innowacyjne rozwiązania, za którymi podąża gigant z Cupertino.

Zdaje się, że podobnie będzie ze składanymi telefonami, bo choć plotki na temat takowego urządzenia Apple pojawiają się już od co najmniej 2017 roku, to jednak producent wciąż niczego nie zaprezentował w tym temacie, mimo że konkurencja wprowadza na rynek kolejne generacje takich urządzeń. Wygląda jednak na to, że przedsiębiorstwo tworzy taki sprzęt, pytanie tylko, kiedy trafi on na rynek i tu z pomocą przychodzą najnowsze przecieki na ten temat. Oczekuje się, że Apple wypuści składanego iPhone'a z 8-calowym elastycznym wyświetlaczem OLED QHD + w 2023 roku, a przynajmniej tak twierdzi szanowany w branżowy analityk Ming-Chi Kuo, który specjalizuje się w doniesieniach na temat planów giganta z Cupertino. 

Reklama

W najnowszej informacji skierowanej do inwestorów Kuo powiedział, że doszedł do takiego wniosku na podstawie jego najnowszego badania branżowego. Samsung Display (SDC) będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy „a Samsung Foundry zajmie się produkcją DDI” - dodał Kuo. Analityk spodziewa się również, że Apple przyjmie rozwiązanie dotykowe wykorzystujące nanoprzewody srebra od TPK ze względu na jego przewagę nad technologią Y-Octa firmy Samsung. Kuo uważa, że w oparciu o wymagane przez Apple moce produkcyjne, firma zamierza w 2023 roku dostarczyć na rynek od 15 do 20 milionów składanych iPhone'ów. 

Ponadto przewiduje, że składane urządzenia staną się koniecznością i pomogą w stworzeniu „kolejnego wielkiego cyklu modernizacji”. Jak poprawnie identyfikuje Kuo, obecne składane smartfony nie radzą sobie zbyt dobrze z zacieraniem granic między smartfonem a tabletem. Wciąż borykają się też z pewnymi błędami wieku dziecięcego, ponieważ producenci nieustannie pracują nad designem i trwałością (np. wyświetlaczy). Ostatecznie jednak Kuo postrzega składane urządzenia jako takie, które płynnie połączą elementy smartfonów, tabletów i laptopów w jedno urządzenie.

Źródło: GeekWeek.pl/macrumors/Fot.macrumors

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama