16 miesięcy więzienia i 10 tys. funtów za piracki streaming

Brytyjski sąd ukarał sprzedawcę nielegalnych usług przesyłania strumieniowego. Pewien Walijczyk został skazany na 16 miesięcy więzienia i zapłatę ponad 10 tys. funtów (prawie 50 tys. zł) po tym, jak przyznał się do pięciu przestępstw w sądzie okręgowym Merthyr Tydfil.

W 2019 r. zespół dochodzeń w sprawie krajowych standardów handlowych (Walia), we współpracy z FACT, prowadził projekt mający na celu zbadanie telewizorów dostępnych w sprzedaży online przez handlowców z Walii. 

W ramach dochodzenia ustalono, że niejaki Carl Bertram Ruddock kupował i przeprogramował dekodery i sticki Amazon w celu nielegalnego dostępu do płatnych treści, takich jak Sky i BT Sport, bez płacenia wymaganej subskrypcji. Sprzedawał przeprogramowane dekodery za pośrednictwem swojej firmy Rdock Shop oraz za pośrednictwem swojego konta na Facebooku. Jego działania przyniosły znaczne straty dostawcom treści. W kwietniu 2019 r. 

Ruddock przyznał się do pięciu wykroczeń przed sądem okręgowym Merthyr Tydfil. Został skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Na rozprawie o dochodzie z przestępstwa w listopadzie 2019 r. Ruddock otrzymał nakaz zapłaty dostępnych aktywów w wysokości 10 188,04 GBP. Dostał też 6 miesięcy na zapłatę grzywny, z karą 6 miesięcy pozbawienia wolności za ewentualny brak zapłaty.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: Streaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy