6 milionów dolarów za opuszczenie Microsoftu

Dokumenty złożone przez Nokię w amerykańskiej Komisji Giełd ujawniają, że fiński koncern zapłacił Stephenowi Elopowi prawie 6 milionów dolarów za odejście z Microsoftu i objęcie prezesury producenta telefonów komórkowych.

Elop otrzymał już 2,92 miliona dol., a w październiku 2011 roku na jego konto wpłyną dodatkowe 3 miliony dolarów w ramach wyrównania za zarobki utracone u byłego pracodawcy. Ponadto dowiadujemy się, że roczna pensja Elopa wynosi 1,05 miliona dol. Prezes Nokii może otrzymać też premię w wysokości do 150 proc. pensji.

W raporcie dla SEC oficjalnie poinformowano Komisję o umowie z Microsoftem i wymieniono zagrożenia związane z jej zawarciem. Czytamy, że Windows Phone to bardzo młody, w większości niesprawdzony gracz na rynku, przeznaczony dla highendowych smartfonów, który w porównaniu z Androidem i platformą Apple ma bardzo małe udziały i jest nieznany konsumentom.

Reklama

Proponowana umowa z Microsoftem może nie odnieść sukcesu i nie zakończy się stworzeniem platformy, która z powodzeniem będzie konkurowała na rynku.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy