Agility. Sport i zabawa

Agility z dnia na dzień zdobywający coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego, skoro to sport idealny zarówno dla czworonogów rasowych, jak i mieszańców.

Pies startujący w agility musi pokonać specjalny tor przeszkód, możliwie bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie. Przewodnik prowadzi go do kolejnych przeszkód za pomocą komend głosowych lub wykonując odpowiednie gesty bądź ruchy ciała. Więcej na temat zasad, którymi rządzi się ta dyscyplina, przeczytasz w tekście "Agility na start".

Krok po kroku

Ale agility to nie tylko sport. To przede wszystkim doskonałe zajęcie dla wszystkich zdrowych czworonogów, zabawa, trening i wspaniały sposób umacniania więzi pies - człowiek - przekonują Vivianne Theby i Michaela Hares, autorki książki "Agility. Sport i zabawa". Książka - jedna z nielicznych na rynku o tej tematyce, zawiera opis ćwiczeń krok po kroku, liczne sposoby motywowania psa do nauki, a także praktyczne wskazówki dotyczące pokonywania poszczególnych przeszkód (stacjonata, koło, skok w dal, mur-wiadukt itd.) i całego toru.

Reklama

By cieszyli się oboje

Jak przygotowywać się do zawodów? Jak dbać o zdrowie psa, by jak najdłużej pomóc mu zachować sprawność? Jak szkolić szczenięta? Czym jest agidience - alternatywa dla mniej sprawnych psów? Informacje zawarte w książce autorstwa Theby i Hares pomogą każdemu trenerowi zadbać o psa w odpowiedni sposób.Tak, by oboje w pełni mogli cieszyć się z możliwości, jakie daje ta forma ruchu.

Gorąco polecamy - zarówno książkę, jak i uprawianie agility.

-----

"Agility. Sport i zabawa" (ISBN 978-83-7243-741-9, stron 120), została wydana nakładem Wydawnictwa RM. Książce patronują: Mój pies, Kocie sprawy, Psy.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sporty | pies | zabawa | sport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy