Aktualizacja Windows 10 usuwa Flash i nie pozwala zainstalować go ponownie

Aktualizacja Microsoftu dla Windows 10 usunęła Adobe Flash z systemu i nie pozwala na jego reinstalację. To podwaliny do całkowitego usunięcia tej technologii.

Microsoft wydał opcjonalną aktualizację, która usuwa technologię Adobe Flash z systemu Windows 10 i nie pozwala na jej reinstalację. Tym samym amerykańska firma toruje sobie drogę do całkowitego zrezygnowania z Flasha już do 2021 roku. Aktualizacja Microsoftu nie usuwa jednak technologii Flash zainstalowanej przez użytkownika. Nie usuwa też Flasha z przeglądarki Edge oraz innych przeglądarek. Obsługa Adobe Flash dla Windows 10 zakończy się jednak pod koniec 2020 roku, tak więc warto zrobić porządek ze swoim oprogramowaniem.

We wrześniu bieżącego roku Microsoft opublikował oficjalny harmonogram zakończenia wsparcia dla technologii Flash mówiąc, że narzędzie do jej usuwania stanie się opcjonalne w systemie Windows 10 od początku 2021 roku. Inni giganci również kończą obsługę opisywanej technologii. Flash nie będzie już działał w Google Chrome po grudniu 2020 roku.

Reklama

Adobe również poinformuje użytkowników, jak odinstalować oprogramowanie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adobe Flash Player | Windows 10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy