Apple skazane na karę wynoszącą dwa milionów dolarów

Brazylijska agencja ochrony konsumentów poinformowała o ukaraniu firmy Apple grzywną w wysokości 2 milionów dolarów. Powód? Sprzedaż telefonów bez ładowarki.

Wraz z premierą iPhone’a 12 firma Apple zdecydowała się na usunięcie ładowarki z pudełka. Kupując urządzenie, klient musi mieć świadomość, że w zestawie znajdzie jedynie kabel. W przypadku osób, które posiadały już wcześniej iPhone’a nie będzie to wielki problem, jednak nowi użytkownicy zapewne nie mogą czuć zadowolenia z tego faktu.

Na fakt zareagowała Procon-SP - brazylijska agencja ochrony konsumentów w São Paulo, która jakiś czas temu poinformowała amerykańskiego producenta, że sprzedaż iPhone'a bez ładowarki jest w rzeczywistości naruszeniem krajowego kodeksu ochrony konsumentów. Jak można się było spodziewać, technologiczny gigant nie potraktował zarzutów poważnie. W krótkiej wypowiedzi, podkreślił jedynie, że nowa polityka firmy ma zmniejszyć emisję CO2 i wydobycie surowców.

Reklama

W związku z mało przekonująca obroną, agencja ochrony konsumentów ukarała Apple grzywną w wysokości 2 milionów dolarów. Firma ma możliwość odwołać się od tej decyzji, co jak można przypuszczać, szybko uczyni.

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy