Apple użyje ekranów od LG do kolejnych iPhone’ów

Lukratywna umowa o współpracę z Samsungiem ma ulec zmianie. Firma z jabłkiem w logo przygotowuje się do pozyskania nowego partnera, który będzie w stanie dostarczyć wyświetlacze do iPhone’ów.

Apple i Samsung to marki, które rywalizują ze sobą praktycznie na każdym polu - firmom nie przeszkadza jednak, iż współpracują między sobą w kontekście dostaw komponentów do smartfonów z jabłkiem w logo. Ekran OLED znajdujący się w iPhonie X został zaprojektowany oraz stworzony przez Samsunga. W najbliższym  czasie do grona marek dostarczających wyświetlacze dla Apple może jednak dołączyć LG.

LG ma dostarczyć około od 2 do 4 milionów wyświetlaczy OLED dla iPhone’ów. Firma chciała być jedynym i wyłącznym dostawcą swojej technologii, ale nie mogła przyspieszyć oraz zwiększyć produkcji tak, aby sprostać wymaganiom amerykańskiego producenta. Czy tego typu ruch ma sprawić, iż Samsung obniży ceny swoich komponentów? To bardzo możliwe.

Reklama

Apple ma zamiar w 2019 roku zaprezentować trzy nowe iPhone’y różniące się od siebie rozmiarem. Bardzo możliwe, że niektóre z nich będą wykorzystywały panele OLED dostarczone bezpośrednio przez LG. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy