Reklama

Asystent Google najmądrzejszy wśród konkurencji

Cztery głośniki i 800 pytań. Rozbudowany test pokazał, który wirtualny asystent jest najmądrzejszy. Okazuje się, że najlepiej poradziła sobie technologia od Google.

W porównaniu z rokiem 2017, aż 3 z 4 asystentów odnotowało wzrost umiejętności - sztuczna inteligencja była w stanie lepiej przeanalizować głos użytkownika oraz odpowiedziała na więcej pytań niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

W badaniu wykorzystano 800 różnych pytań - specjaliści ocenili czy sztuczna inteligencja dobrze je zrozumiała oraz czy była w stanie na nie odpowiedzieć. Zwycięzcą okazał się nikt inny, jak Asystent Google. Technologia Amerykanów zrozumiała 100 proc. pytań i odpowiedziała na niemalże 90 proc. z nich.

Drugie miejsce zdobyła asystentka Apple, Siri, a na trzecim miejscu uplasowała się Alexa od Amazonu. Badacze zauważyli jednak, iż każdy z asystentów poprawił praktycznie każdą ze swoich funkcji na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Reklama

Jeśli plotki się potwierdzą, Asystent Google w polskiej wersji językowej trafi do naszego kraju w połowie stycznia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy