Będzie zgoda na przejęcie Aster przez UPC?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od ponad pół roku nie potrafi wydać decyzji w sprawie przejęcia sieci Aster przez UPC Polska. Czy urząd da zgodę na transakcję?

Dokładnie 6 marca 2011 roku Liberty Global, spółka matka największej w Polsce sieci kablowej UPC Polska, podpisała umowę o zakupie sieci Aster. Transakcja ta miała rozpocząć długo oczekiwany i niezbędny proces konsolidacji polskiego sektora komunikacji kablowej, wspierający konkurencyjność na polskim rynku telekomunikacji i mediów.

Na razie nie wiadomo czy transakcja zostanie zakończona, bo UOKiK nie wydał jeszcze decyzji pozwalającej bądź zakazującej przejęcia spółek. Na decyzję czekają przede wszystkim klienci sieci Aster - mimo, że UPC nie ujawnia swoich planów, to nie jest tajemnicą, że abonenci sieci Aster otrzymają dostęp do usług UPC.

Reklama

Kiedy można spodziewać się decyzji w tej sprawie? - W ciągu dwóch, trzech tygodni powinna zapaść decyzja w sprawie zgody na przejęcie Grupy Aster przez UPC Polska - powiedziała "Dziennikowi Gazeta Prawna" Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK. Urząd w tej sprawie prowadzi badania rynku, ale zapewnia, że jest w ostatniej fazie negocjacji.

Po przejęciu sieci Aster (ok 400 tys. klientów), sieć UPC Polska będzie liczyła około 1,4 mln abonentów.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Aster | UPC Polska Sp. z o.o.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy