Bitcoin - Tesla zaakceptuje krytowalutę, gdy jej wydobycie stanie się bardziej ekologiczne

Dyrektor generalny Tesli – Elon Musk, odniósł się na swoim Twitterze do niedawnych kontrowersji związanych z kryptowalutami. Jego zdaniem Tesla może wznowić akceptację Bitcoinów, jednak tylko wtedy, gdy górnicy do ich wydobycia będą używać czystszej energii.

W marcu tego roku Elon Musk poinformował, że firma Tesla będzie akceptować płatności w wirtualnej walucie bitcoin. Stosunkowo szybko przyszło mu się jednak wycofać z tej decyzji.

W oficjalnym oświadczeniu na serwisie społecznościowym, właściciel Tesli potwierdził rezygnację ze wsparcia wirtualnej waluty. Jako powód podaje fakt, że wydobywanie kryptowalut pochłania ogromne pokłady energii. Oznacza to, że ludzie korzystający z tzw. koparek bitcoinowych, wytwarzają wielkie ilości dwutlenku węgla, co z kolei jest sprzeczne z ekologiczną naturą marki Tesla.

Reklama

Na tym jednak nie koniec. Po ogromnych kontrowersjach związanych z powyższymi decyzjami, miliarder postanowił w końcu odnieść się do sprawy. Na swoim Twitterze napisał on, że firma Tesla jest w stanie wznowić akceptację kryptowaluty jako zapłaty za pojazdy elektryczne, ale tylko pod warunkiem, że górnicy w celu jej wydobycia, przesiądą się na tzw. czystą energię.

Na obecną chwilę trudno jednak przewidzieć, czy faktycznie tak się stanie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | bitcoin | Elon Musk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy